«Три крапки»: одеський поет Андрій Хаєцький презентував першу книгу

Одеський поет Андрій Хаєцький презентував свою дебютну збірку віршів «Три крапки». До першої книги автора ввійшли вірші, написані впродовж останніх чотирьох років. Презентація першої збірки віршів Андрія Хаєцького відбулася сьогодні, 27-го вересня, в оновленій...

Одеський поет Андрій Хаєцький презентував свою дебютну збірку віршів «Три крапки». До першої книги автора ввійшли вірші, написані впродовж останніх чотирьох років.

Фото - Марія Мостовчук

Одеський поет Андрій Хаєцький. Фото — Марія Мостовчук

Презентація першої збірки віршів Андрія Хаєцького відбулася сьогодні, 27-го вересня, в оновленій Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Грушевського. Дебютна книга автора стала підсумком творчості останніх чотирьох років.

«Я до цього йшов дуже довго, певно, чотири роки, – розповідає поет. – Пишучи тексти, я не розумів, що йде далі. Колись я почав виступати на поетичних вечорах, потім складав все написане до купи, а півроку тому зрозумів, що у моєму житті ставляться три крапки. І зараз вони перед вами».

1-1-e1475006317132

 

Книга складається з трьох розділів: «Крапка», «Двокрапка» та «Три крапки». Кожен з них наповнений віршами відповідного характеру. Так, у першому розділі мова йде про те, що забуте, на чому поставлено крапку; друга частина складається з віршів, котрі пов`язані з соціальним існуванням; третій розділ розповідає про почуття, які досі є і будуть існувати надалі. Власне, саме завдяки третій частині збірка має таку назву.

Разом із книгою Андрій презентував і набір листівок з фотографіями, котрі стали ілюстраціями до поезій. «До книги потрапили фото, які зроблені переважно в Любащівці, де я виріс. Це робота мого друга Святослава Ліннікова, котрий в один день просто пройшовся з фотоапаратом по моєму рідному подвір’ю. І сьогодні ці ілюстрації зажили власним життям», – ділиться автор.

 

Набір листівок складається з дванадцяти фотографій, серед яких лише одна – портретна. На ній зображена бабуся поета, подвір`я котрої і стало джерелом фотокарток. «Це головна Марія нашої родини, – зізнається Андрій. – Я дуже пишаюся своєю бабцею, вона дуже крута жіночка, котра досі тримає нас всіх у своєму кулаці».

І книга, і листівки, за словами автора, є соціальним проектом. Усі вилучені з продажу кошти Андрій Хаєцький планує передати на оновлення бібліотечного фонду Любашівського району. «Мій дід був головним архітектором, і за його проектом була створена Любашівська районна бібліотека. Це символічно, і зараз відбувається початок оновлення бібліотек. Я хочу, аби сучасна література дійшла до людей, про котрих раніше забували», – підсумував поет.

 

Андрій Хаєцький виявився не єдиним, хто бажає допомогти районним бібліотекам. З підтримкою виступила Галина Дольник, власниця «Книгарні-кав’ярні». Всі охочі мають нагоду поділитися вже прочитаними книгами сучасних авторів. Для цього достатньо віднести їх до пані Галини, котра, в свою чергу, передасть книжки за призначенням.

Джерело: litoda.od.ua/Дмитро Журавель


Топ новостей сегодня

30 Сентября, 2016 Пятница
больше новостей