7 простих порад, як правильно вибрати сонцезахисні окуляри

7 простих порад, як правильно вибрати сонцезахисні окуляри

З чого почати вибір окулярів

Отже, за словами фахівців, “відправною точкою” під час вибору окулярів для захисту від ультрафіолету є лінзи, а точніше, матеріал, з якого вони виготовлені.

Сьогодні багато хто з нас “по-старому” продовжує вважати скляні лінзи найбільш якісними. Однак, як стверджують офтальмологи, сучасні технології виготовлення лінз із пластику дали їм змогу стати на порядок вищими за скло за якістю.

На сьогодні 95% сонцезахисних лінз виготовляють з полімерів з високотехнологічними добавками і напиленням.

Що стосується оправи, то найпрактичнішим для її виготовлення вважається нейлон (пластик): він легко гнеться і повертається у вихідну форму. Найнадійнішими, за твердженнями фахівців, є пластикові оправи з металевим “скелетом” всередині.

Як вибрати окуляри за ступенем захисту від ультрафіолету

За словами офтальмологів, важливою підмогою у виборі окулярів буде спеціальне маркування, яке проставляють на оправах виробники, що поважають себе.

Таке маркування говорить про здатність лінз пропускати ультрафіолет і рівень захисту від нього. “Пропускна здатність” позначається літерами. “UV-A” і “UV-B”. Лінзи типу “B” вважаються найбільш марними в сонячну пору і носяться в основному для створення іміджу.

Крім цього, зверніть увагу на цифрове позначення максимальної довжини хвиль, від яких лінзи захищають, на склі окулярів. Цифра менша за “400 нм” означає, що окуляри захищають ваші очі не повністю, і частина шкідливих променів потраплятиме на сітківку ока.

Деякі виробники можуть проставляти на дужці виробу позначення Blocks at least 90% UVB and 60% UVA (Лінзи не пропускають 90% ультрафіолетових променів В і 60% ультрафіолетових променів А). Цифри можуть бути різними, проте на хороших окулярах це значення має бути не менше 50%.

Якого кольору вибрати лінзи окулярів

Колір лінз має величезне значення не тільки для естетичних характеристик окулярів, а й для комфортності їх носіння. Будь-який відтінок кольору певним чином впливає на психологічний стан людини.

Найнейтральнішими і найкориснішими для очей вважаються відтінки темно-сірого і темно-зеленого. Лінзи темно-сірого кольору передають кольори максимально близько до реальних, а в окулярах другого відтінку очі менше втомлюються.

А ось сприйняття світу крізь червоні та помаранчеві лінзи, за словами лікарів, “тисне” на психіку і призводить до спотворення кольорів, погіршення орієнтації на місцевості.

Як уникнути зморшок під час носіння окулярів

Якщо ви хочете уникнути появи так званих “гусячих лапок” у куточках очей, запам’ятайте просте правило: що лінзи більші, то краще вони захищають не тільки зіницю, а й шкіру навколо очей. Також стежте за тим, щоб лінзи були рівномірно затемнені, інакше захист буде неповним, а очі втомлюватимуться і ви будете мимоволі мружитися.

На що звернути увагу під час купівлі окулярів

  • оправа не надто жорстка, але пружна, не крихка на вигляд;
  • гвинтики, якими кріпляться дужки, загорнуті туго;
  • носоупори і завушники не тиснуть під час примірки;
  • окуляри не з’їжджають на кінчик носа під час нахилу голови.

Кожній формі обличчя – свої окуляри

  • Кругле обличчя: вам підійде модель прямокутної форми, без заокруглених деталей з темною оправою, яка візуально зробить обличчя вужчим.
  • Квадратне обличчя: такий овал пом’якшать невеликі окуляри, що високо сидять на переніссі, зі злегка заокругленими лінзами, в тонкій металевій оправі.
  • Прямокутне обличчя: вибирайте масивні окуляри з широкою перемичкою на переніссі, в оправі чорного або темно-коричневого кольору.
  • Трикутне обличчя: якщо у вас широке чоло і вузьке підборіддя, вас прикрасять окуляри, що низько сидять на переніссі, в тонкій металевій оправі овальної форми з невеликими лінзами.

Удачі вам у виборі та корисного задоволення від сонця!

Які окуляри модні цього літа

Цього літа на піку моди залишаються великі окуляри в стилі oversize, які не тільки захищають від сонця, а й додають стильності вашому образу. Популярні моделі з яскравими і насиченими кольорами оправ, такими як червоний, синій і зелений, які відмінно підходять для сміливих і креативних особистостей. Також у тренді залишаються класичні чорні та черепахові оправи, які пасують до будь-якого вбрання.

Крім того, модними залишаються окуляри з незвичайними формами – овальними, трикутними і навіть шестикутними лінзами. Знову повертаються в моду ретро-стилі, такі як cat-eye і aviator, які привносять вінтажну чарівність і шарм. Незалежно від того, які окуляри ви оберете, головне – щоб вони підкреслювали вашу індивідуальність і гармоніювали з вашим стилем.Джерело