Горизонтальні радіатори опалення: особливості та в яких випадках використовуються
Горизонтальні радіатори опалення – компактні та стильні пристрої, не займають багато місця, але мають високу теплову потужність, що робить їх чудовим варіантом для квартир з обмеженим простором. У такого опалювального обладнання висота менша, ніж довжина. Перший показник може сягати до 500 мм, а другий – до 3000 мм. Завдяки цьому горизонтальні радіатори можна розміщувати у вузькій зоні між підлогою та підвіконням. Також існують дуже низькі моделі, призначені для монтажу під панорамними вікнами.
Переваги та недоліки горизонтальних радіаторів
Невисокі довгі радіатори прийшли на зміну старим чавунним батареям, які раніше були майже в кожному будинку. Сучасні прилади мають ряд переваг.
- Стильний зовнішній вигляд. Вони підходять під різні дизайнерські інтер’єри та можуть стати прикрасою будь-якої кімнати.
- Ефективність. Ці пристрої встановлюються під вікном та запобігають утворенню конденсату на склі.
- Універсальність. Горизонтальні моделі однаково добре підходять як для кухні або вітальні, так і для ванної кімнати.
Горизонтальні радіатори опалення мають меншу площу обігріву, аніж радіатори опалення з вертикальним монтажем.
Вертикальні радіатори опалення: особливості та коли використовуються
Вузькі та високі радіатори опалення з’явилися на ринку як сучасна альтернатива класичним горизонтальним батареям. Вони мають подовжений корпус, завдяки якому приміщення рівномірно прогрівається від стелі до підлоги. Через особливості конструкції їх не можна встановлювати у зоні під вікном. Проте їм знайдеться місце поруч – на вільній стіні. Ці моделі часто використовуються у квартирах з нестандартним плануванням: наприклад, там, де є арки, ніші та інші складні елементи.
Переваги та недоліки вертикальних радіаторів
Витягнута форма вертикальних опалювальних приладів надає їм безліч переваг.
- Зручність. Такі радіатори можна встановлювати у важкодоступних місцях, яких буває дуже багато у квартирах з сучасним дизайном.
- Естетичність. Вертикальні батареї візуально ділять приміщення на функціональні зони. При цьому вони гармонійно поєднуються з різними оздоблювальними матеріалами та меблями.
- Швидкий обігрів. Висока вузька конструкція забезпечує рівномірний розподіл теплого повітря у приміщенні.
Високі радіатори опалення зазвичай дорожчі, ніж горизонтальні батареї опалення.
Як зробити вірний вибір?
Якщо ви шукаєте ідеальний радіатор, який прикрасить квартиру та буде підтримувати стабільну температуру у приміщеннях, зверніть увагу на його форму та технічні характеристики. Вертикальні батареї підходять для кімнат зі складною конфігурацією, де під вікнами немає вільного місця. Горизонтальні радіатори опалення – це вибір любителів класики. Вони досить універсальні та можуть доповнити будь-який інтер’єр. Також потрібно враховувати:
- наявність ще однієї системи опалення у квартирі;
- особливості місця монтажу;
- тип підключення (з якої стороні підводиться труба).
*на правах реклами