Як правильно одягати шапочку для плавання?

Як правильно одягати шапочку для плавання?

Навіщо потрібна шапочка?

При відвідуванні басейну шапочка для плавання потрібна в будь-якому разі. Це стандартне правило всіх закладів, хоча в санітарно-епідеміологічних вимогах обов’язкової умови немає. Тут кожен басейн або SPA-комплекс може встановлювати свої умови і вони.

Кілька причин не наполягати на протилежному, а все ж таки вдягнути шапочку:

  • волосся захищене від хлорованої води – воно не пересушиться і не потребуватиме від вас гіперзволоження та живлення;
  • волосся не потрапить у басейн – ви не побачите чужого волосся у воді, якщо всі будуть у шапочках;
  • вам простіше плавати, оскільки вуха і волосся у звичайному стані збільшують опір.

Шапочка для плавання – це про безпеку та комфорт. Обирайте вподобаний дизайн і зверніть увагу на розмір. Якщо він буде підходити вашій голові, з надяганням проблем не виникне. Купити потрібну модель у своєму розмірі ви можете у звичайних спортивних магазинах, в інтернет-магазинах спорттоварів або на сервісі OLX у категорії спорт.

Як надягати шапочку?

Якщо у вас коротке волосся, то надягання шапочки максимально просте. Бажано надягати з чола. Руки розташуйте всередині шапочки і, розтягуючи її, повільно натягуйте на маківку і потилицю. Після цього можете акуратно заховати все волосся, що вилазить, під головний убір.

З довгим волоссям справа трохи складніша. Найпростіший варіант – купити шапку саме для цього випадку. Воно трохи довше, завдяки чому хвіст можна прибрати в додатковий простір і не натискати собі голову.

Що робити з волоссям під шапочкою:

  • зав’яжіть пучок на потилиці, і на нього вже надіньте шапочку;
  • зав’яжіть низький хвіст, надягніть головний убір, а після вже сховайте під нього волосся;
  • заплетіть дві косички, а їх уже сховайте під надіту шапку.

Головне – не робити високу зачіску. Її заховати під шапочкою не вийде. Навіть якщо ви забули вдома гумку для волосся, можете й так заховати локони під убір.

Шапочку для плавання надягають не тільки для басейну, часто вона входить у костюм для підводних занурень. Екіпірування в такому спорті трохи інше, адже вам знадобиться акваланг і гідрокостюм. Готуйтеся до того, що останній доведеться надягати за схожими правилами, як і шапочку. Потрібно його повільно розтягувати та поправляти акуратно подушечками пальців.

До речі, в обох випадках з довгими нігтями складно надягати пристосування для плавання, а з гострими можна пошкодити тканину.

Як доглядати за шапочкою для плавання: поради

Щоб шапочка довго вам служила і зберігала свої функції, потрібно правильно за нею доглядати:

  • після кожного плавання промивайте вироби: потрібні тепла вода і м’який мийний засіб;
  • не використовуйте грубі, агресивні та абразивні засоби для очищення;
  • сушіть виріб просто на повітрі, а не на нагрівальних приладах.

Також не варто користуватися пральною машиною, феном, засобами для виведення плям. Вони можуть пошкодити тканину і змінити її колір.

Ніякої магії в надяганні шапочки для плавання немає. Просто запасіться терпінням і спробуйте кілька разів одягнути шапочку вдома, перед походом у басейн. Починайте від чола і рухайтеся по колу, розподіляючи тиск і ховаючи волосся.


*на правах реклами