У звіті зазначається, що російські війська прискорили темпи своїх наступальних операцій на всьому театрі бойових дій. Зокрема, 4 квітня армія РФ провела механізовану атаку ротного рівня в напрямку міста Часів Яр у Донецькій області. Її результати свідчать, що військові агресора успішно компенсують імовірне зростання втрат у живій силі й техніці.
Президент Володимир Зеленський та високопоставлені українські військові нещодавно попередили, що затримки з наданням країнами Заходу військової допомоги, змусили Україну поступитися ініціативою на полі бою Росії. За їхніми словами, українські військові не можуть планувати успішний контрнаступ або оборону, не знаючи, коли та яку допомогу отримає країна.
За оцінками ISW, затримки з наданням західної військової допомоги, змушують українських військових накопичувати матеріальні засоби.
“Українським силам доведеться ухвалювати складні рішення щодо пріоритетності певних аспектів оборони за рахунок боротьби з ініціативою обмеження російського військового потенціалу або планування майбутніх контрнаступальних операцій. Причиною є затяжні дебати у США довкола пакету військової допомоги”, – йдеться у звіті ISW.
Ситуація на фронті
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що наприкінці весни – на початку літа, Україна очікує активізації російських наступальних операцій на Донбасі. За його словами, росіяни, ймовірно, спробують наблизитися до міста Часів Яр, що на захід від Бахмута й у напрямку Покровська.
Президент Володимир Зеленський заявив, що основні російські наступальні зусилля можуть розпочатися наприкінці травня або в червні.
В Офісі президента вважають, що Україна наближається до критичного моменту й очікують, що у квітні Конгрес США ухвалить рішення про фінансування допомоги Україні.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.