Купити в Україні якісні викрутки можна від компанії Polax. Бренд з 2015 року випускає понад 1500 позицій, до яких, крім викруток, входить широкий перелік інструментів. Зокрема малярний, слюсарний, оздоблювальний, вимірювальний, кріпильний, садовий та інші. Більш детально з асортиментом і цінами можна ознайомитися на сайті.
Прямі викрутки
У народі цей тип викруток часто називають «плоскою» і рідше — «шліцьовою». Це один із найстаріших і водночас найпростіших типів кріплення. Представлена у вигляді металевого стрижня з плоским наконечником, який вставляється в проріз шліца гвинта або шурупа.
За останні роки цей стандарт кріплення здає позиції і зустрічається все рідше. Додаткова не пряма функція прямої викрутки — можливість щось підчепити, підколупнути або виступити в ролі зубила за допомогою удару по викрутці молотком.
Особливості прямих викруток
Надійність — справляється з «впертим» кріпленням, де більш «просунуті» викрутки можуть підвести.
Ковзання — може прослизати й випадати зі шліца, пошкоджуючи кріплення або поверхні.
Хрестоподібні викрутки
У народі їх частіше називають «хрестовими». Представлені у вигляді стрижня з хрестоподібним наконечником. Такий підхід більш рівномірно розподіляє крутний момент на кріплення і мінімізує прослизання наконечника зі шліца, гвинта або гайки.
Основні типи хрестоподібних викруток
Існує близько п’яти видів стандартів, зокрема, регіональні та вузькоспрямовані. У нашому регіоні найчастіше зустрічаються два типи:
- Phillips (PH) — використовується повсюдно (у побуті, будівництві, автопромі, електроніці) і є найпоширенішим стандартом.
- Pozidriv (PZ) — поліпшена версія Phillips з додатковими пазами, яка створює більш надійне з’єднання наконечника зі шліцом.
Особливості хрестоподібних викруток
- Менше зусиль — крутний момент прикладається одразу до чотирьох осей, через що необхідне зусилля і частота прослизань на порядок менші.
- Універсальність — найпоширеніший тип кріплення.
Зіркоподібні викрутки
Цей тип викруток маркують латинськими літерами: «TORX». Тому в народі їх так і називають: «торкс», «торекс». Являють собою стрижень з унікальним шестикутним зіркоподібним наконечником.
За останні роки цей тип кріплення став зустрічатися все частіше і використовується для широкого кола завдань: автомобільна промисловість, будівництво, електротехніка, монтаж меблів і побутової техніки.
Особливості торкс викруток
- Рівномірне навантаження — якщо хрестоподібні викрутки під час прикладання навантаження розподіляють його на чотири осі кріплення, то тут таких осей більше, через що ще більше знижується ризик пошкодження голівки гвинта під час затягування/розгортання.
- Стійкість до стиснення — з тієї ж причини ресурс інструменту і кріплення служить на порядок довше.
- Ефективніше магнітить — особливість форми полегшує магніту утримувати гвинт на наконечнику.
Український бренд polax пропонує набори викруток, викруток і біт найбільш популярних стандартів за порівняно невеликою ціною. З актуальними пропозиціями та цінами можна ознайомитися на офіційному сайті.
Шестигранні викрутки
Найчастіше їх називають «шестигранниками», але правильніше буде — «гексагональні» або «інбусові». Маркуються однією літерою «H», іноді «HEX» і являють собою все той самий стрижень із шестигранним наконечником.
Разом з «торкс» активно набирають популярність і завойовують свої ніші. застосовуються для широкого спектра завдань: автомобільної промисловості, металообробці, складанні меблів, велосипедної індустрії, індустрії іграшок.
Особливості шестигранних викруток
- Надійне з’єднання — шестигранний профіль забезпечує міцне захоплення головки гвинта/гайки, навіть за високих навантажень.
- Точність — ідеально підходять для точних робіт, де потрібна акуратність.
*на правах реклами