Речі на основі натуральної бавовни не провокують алергії та подразнення на шкірі, максимально красиві та що найголовніше – довговічні! Але для того, щоб речі надовго зберегли візуальну привабливість та функціональність, важливо знати кілька секретів безпечного догляду за тканиною.
Незважаючи на те, що на етикетці зазначено, що це 100-відсоткова бавовна, наприклад, , багато хто вважає, що цей одяг можна прати при високих температурах. Але те, що потім виходить з машини, часто виглядає як катастрофа в пральні. Щоб уникнути усадки светра та вицвітання кольорів, обов’язково дотримуйтесь інструкцій з догляду, вказаних на етикетці. Протягом кількох років виробляють бавовну різної якості, кожен з яких потребує індивідуального догляду.
Прання бавовни – ось як це робити правильно!
Бавовна – натуральне волокно, надзвичайно міцне. Однак перед пранням зверніть увагу на інструкції з догляду, зазначені на етикетці. Зазвичай це дає інформацію про температуру, за якої слід прати бавовну, який миючий засіб слід використовувати та яка програма рекомендується. Тут ви можете дізнатися, які речі з бавовни найкраще прати і як:
- Спідню білизну, шкарпетки, рушники та постільну білизну зазвичай можна прати при температурі 60 або 90 градусів. Виняток: вироби складаються із різних матеріалів. Наприклад, в спідню білизну часто додають текстиль еластан, як і в шкарпетки. Тут слід прагнути 40 градусів.
- Бавовняні сорочки та джинси зазвичай при температурі 40 градусів. Джинси з еластаном краще прати тільки при 30 градусах, щоб вони зберегли форму і розмір, адже за дуже високої температури води бавовна також може дати усадку, особливо якщо вона не була попередньо випрана виробником.
- Бавовняний одяг яскравих або темних кольорів, а також вироби з тонкої бавовни слід прати при нижчих температурах, тобто максимум 30 градусів, інакше вони можуть втратити форму або інтенсивний колір. Бавовну часто комбінують з іншими матеріалами, наприклад з еластаном, що надає одягу комфортну еластичність. Цю бавовняну суміш також слід прати за низьких температур.
Як безпечно сушити вироби з бавовни?
Етикетка із вказівками по догляду також є надійним посібником при сушінні бавовни. Щоб ваш бавовняний одяг не сідав у сушильній машині, зверніть увагу на етикетку з догляду. Квадрат із колом усередині — символ сушарки, тому ви можете сміливо поміщати одяг у сушарку. Тільки врахуйте, що завжди є ймовірність, що деталь виявиться трохи меншою, ніж коли ви її вставили. Також врахуйте:
- Якщо на символі сушіння на етикетці із вказівками щодо догляду є точка, бавовняний одяг слід сушити обережно при низькій температурі;
- Дві точки в колі позначають нормальне сушіння;
- Якщо символ перекреслено, сушити в сушильній машині не можна.
Бавовняні волокна є насіннєві волоски бавовняної рослини і є одним із найстаріших видів сировини у світі. Бавовняна пряжа складається з безлічі волокон різної довжини. По суті, чим довше волокна, тим тонша і якісніша бавовняна пряжа.
Питання, в якій гарячій воді можна прати або сушити бавовняну річ, залежить від багатьох факторів. З одного боку, склад текстилю. Якщо це суміш бавовни, наприклад з еластаном або віскозою, вимоги догляду за цими матеріалами також відіграють роль. Також можуть бути відмінності в одязі із чистої бавовни. Мерсеризована бавовна чи ні, нитки скручені вільно чи туго і яка щільність ниток тканини? Всі ці фактори визначають температуру, за якої бавовну можна прати або сушити.
Який миючий засіб для бавовни?
По суті, бавовна дуже нечутливий матеріал, який можна прати будь-якими звичайними засобами. Якщо ви стираєте білу бавовняну білизну, наприклад бавовняні сорочки або футболки, і хочете, щоб вона з часом не набула сірого відтінку, вам слід використовувати додатковий білий миючий засіб, щоб ваш одяг залишався красивим і білим. Якщо ви стираєте бавовняний одяг яскравих кольорів, ми рекомендуємо використовувати кольоровий миючий засіб, щоб кольори не вимилися. В іншому випадку рекомендується використовувати універсальний миючий засіб для бавовни.
*на правах реклами