За його словами, влада готує “матрицю відповідальності, або матрицю мобілізації”, яка має бути зрозуміла суспільству.
“Ми її обговорюємо з Силами безпеки і оборони, Кабінетом міністрів і Верховною Радою. Головний меседж – як можна зайти в периметр для служіння країні, що буде, коли ти зайдеш в нього, як ми тебе будемо тренувати, як ти будеш їхати на злагодження, які будуть відпустки і коли, як ти закінчиш служити і вийдеш з цього периметру, доки йде війна”, – розповів Умєров.
На його думку, всі ці складові дуже змістовні й потрібні правила гри для всіх.
“Нам як суспільству потрібно зрозуміти, як ми будемо відвойовувати землі. І в цьому плані мобілізація, демобілізація, відстрочка, соціальний захист – ці питання потребують роз’яснення або змін“, – каже Умєров.
Також він зауважив, що якщо влада хоче допомоги суспільству, то повинна сказати, як і кого хоче запросити служити, що буде з цією людиною, коли вона звільниться. Для цього готується законопроєкт.
Також глава Міноборони прокоментував слова президента про запит додатково мобілізувати 450-500 тисяч людей.
“У нас 3,5 тисячі кілометрів лінії, яку ми повинні боронити. Є стабілізаційні дії, є оборонні, є контрнаступ. Я не буду йти в деталі, але вище керівництво просто хотіло дати відповідь суспільству. Якщо військові кажуть Кабміну: “Дайте, будь ласка, нам енну кількість людей” – звісно, Кабінет міністрів і Верховна рада питають, що ми будемо робити з тими, хто вже служить, і що будуть робити люди, яких ми хочемо мобілізувати? Тому ми почали консультації і суспільство буде мати відповіді на ці питання в цьому законопроєкті”, – додав Умєров.
Також він озвучив терміни, коли суспільство зможе дізнатися деталі щодо змін у мобілізації.
“Найближчими днями. Ми домовимося з Верховною Радою, коли будемо його (законопроєкт – ред.) реєструвати”, – повідомив міністр.
В Україні готують зміни до мобілізації
Нагадаємо, що зараз в Україні працюють над змінами щодо правил мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Президент вже наголосив, що ці зміни потрібні, а від чиновників дедалі частіше лунають заяви про те, що нові ініціативи будуть відомі вже незабаром.
Водночас нещодавно секретар парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко в коментарі РБК-Україна розповів, що фінальної версії нового законопроєкту щодо військової служби та мобілізації в Україні наразі немає, він на стадії розробки.