Однак він вважає, що ефективність повернення українських чоловіків додому буде залежати від тих політичних рішень щодо цього питання, яку будуть прийматись на регіональному рівні.
“Такою мірою і в тому вигляді, в якому Україна вважатиме це за необхідне, ми, звичайно, будемо з ними розмовляти і допомагати в реалізації. Це навіть не обговорюється, як і щодо інших потреб України”, – заявив він.
На його думку, рішення щодо українських чоловіків має бути прийнятим на міждержавному рівні.
“Якщо ми запровадимо суворіші умови проживання та роботи в Литві для громадян України, які ухиляються від зобов’язань в Україні, і якщо (вони) зможуть переїхати до сусідньої країни і там такого режиму не буде – наскільки це буде ефективно? Це буде скоріше імітація” – пояснив він.
Повернення військовозобов’язаних до України
24 квітня Кабмін постановив, що українські чоловіки з 18 до 60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном. Пізніше в МЗС України пояснили, що таке рішення є питанням справедливості щодо чоловіків, які залишились в Україні й особисто до України.
Згодом у Польщі та Литві почали говорити про можливість сприяння Україні у питання повернення призовників додому. Зокрема у Польщі заявили, що планують відмовляти у продовженні права на перебування на території країни.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.