Закон про мобілізацію 2024 – Стаховський зробив заяву

Закон про мобілізацію 2024 – Стаховський зробив заяву



Стаховський відзначає, що те, що прибрали норму про демобілізацію, не є достатньо позитивно для тих, хто вже два роки обороняє Україну.

Він переконаний: всі українці готові захищати державу. Однак у цьому є проблема.

“Вони хочуть мати розуміння, що це рівна історія, що вони, віддаючи свій ресурс, втрачаючи свою роботу, роблять це свідомо й що люди навколо так само свідомо ухвалюють рішення”, – каже Сергій.

На його думку, рівень обізнаності у суспільстві зараз достатньо високий, а “рівень моральної якості певних структур, які відповідають за те, щоб країна рухалася, повинен змінитися”.

“Щодня люди гинуть за те, щоб у нас був час підготуватися, змінитись та зрозуміти: це війна, яку ми можемо закінчити або перемогою, або програшем, там немає нейтралітету”, – вважає Стаховський.

Законопроєкт про мобілізацію: основні зміни

  • Виключили норму про демобілізацію після 36 місяців служби. Протягом вісьмох місяців має з’явитися окремий закон, який регулюватиме питання ротації та мобілізації.
  • Звільнитися з військової служби зможуть колишні полонені, військові, які отримали інвалідність, генерали, контрактники, у яких сплив термін дії контракту, а також військові, яких призначили суддями або обрали нардепами. Військові з інвалідністю всіх груп також мають право на звільнення. Звільнитися зможуть жінки у зв’язку з вагітністю або відпусткою для догляду за дитиною, багатодітні батьки, батьки-одинаки та інші категорії.
  • Після набуття законом чинності протягом 60 днів військовозобов’язані повинні відвідати свої ТЦК СП, щоб уточнити облікові дані.
  • Реєстрація електронного кабінету військовозобов’язаного є правом, але не обов’язком.
  • Усі військовозобов’язані українці повинні мати при собі військовий квиток або тимчасове посвідчення та пред’являти на вимогу представника військкомату. На сьогодні перевіряти документи можуть також поліціянти.
  • Закон скасовує строкову службу. Замість неї запроваджується базова служба для українців віком 18-25 років. Передбачається, що вони зможуть обрати рік та період служби, доки їм не виповниться 24 роки.
  • До ухилянтів можуть застосовувати покарання у вигляді тимчасової заборони на керування транспортним засобом.



Джерело