“Вони хочуть відновити імперську велич Радянського Союзу, включно з його сферою впливу, і говорять про це дуже відкрито. Тому ми повинні поставитися до цього серйозно. Ми повинні підготуватися до того, що Росія не буде мирним партнером”, – заявив він.
За його словами, Москва вже показала себе “деструктивною силою” в багатьох європейських країнах, намагаючись поширювати пропаганду і часто відверту брехню.
Президент Чехії зазначив, що коли Росія поводиться конструктивно, Європа повинна чинити так само.
“Але коли Росія діє проти наших інтересів, ми повинні протистояти їй. Тому що інакше наш спосіб життя і наші цінності опиняться під загрозою”, – заявив він.
Павло додав, що зазначивши, що протистояння з Росією може стати частиною повсякденного життя.
Він також висловив переконання, що Росія не прагне до співпраці з Європою і вважає себе наддержавою, яка має право диктувати правила гри.
Ризик масштабної війни НАТО з Росією
Останнім часом західні лідери все частіше бачать високий ризик великої війни між Росією та країнами-членами НАТО. Про це свідчить велика кількість російських диверсійних операцій, які стали фіксуватися в Європі.
З цієї причини США, ЄС і країни НАТО активізують постачання зброї Україні для протидії Росії, щоб не допустити просування противника і посилення загрози Заходу.
Уряд Естонії закликав європейські країни бути готовими до обговорення можливості надсилання військ в Україну.
Литва заявила, що відправлення іноземних військ в Україну покаже, що не Путін вирішує, кому Захід має надавати допомогу.
Президент Польщі Анджей Дуда не виключає, що Росія вже 2026 року може атакувати країни НАТО.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна у Telegram.