Який клей обрати?
Залежно від складу клей для кахлів можна розділити на три великі групи: цементний, дисперсійний та реактивний.
- Цементний клей, як видно з назви, має в основі цементну масу, до якої додається незначна частка спеціальних модифікаторів. Ця клейова суміш має відмінні адгезійні властивості, тобто дуже добре прикріплює кахлі до поверхні. Клей вологостійкий та не реагує на різкі перепади температури. Деякі види цементного клею, наприклад, такі як SikaCeram 290, є універсальними та завдяки подвійній консистенції та високим еластичним властивостям можуть використовуватися для укладки кахлів як на підлозі, так і на стінах.
- Дисперсійний клей складається з акрилу чи епоксидної смоли з додаванням каталізатора. Він ідеальний для облицювання ванної кімнати, тому що волого- та водонепроникний. Також його можна використовувати для облицювання кахлем поверхонь, які схильні до деформації.
- Реактивний клей створено на основі поліуретану та епоксидної смоли. Його можна використовувати для різних поверхонь, оскільки вважається, що він має надміцний склад.
Експерти компанії Sika, яка займається виробництвом промислової хімії, радять перед покупкою клею для плитки також звернути увагу на два дуже важливих показника:
- Тип плитки, з яким планується працювати. До прикладу, якщо планується проводити облицювання керамічною плиткою, то краще використовувати цементний клей, а для ванної кімнати відмінно підійде дисперсійний клей. Також треба враховувати, що чим важча плитка, тим міцнішим має бути коефіцієнт клею.
- Експлуатаційні умови. Якщо клей потрібен для кахлів на фасаді будинку, то краще обирати стійкий до низьких температур та впливу ультрафіолетового випромінювання. Якщо ж для ванної кімнати чи кухні, то треба звертати увагу на вологостійкі характеристики клею.
Суміш для затирання швів також знадобиться
На перший погляд здається, що суміш для затирання швів виконує суто декоративну функцію, адже під час вибору покупці більше часу витрачають, щоб підібрати необхідний колір, і майже не звертають уваги на функціональні особливості цього матеріалу. І даремно. Адже ця суміш окрім естетичної функції запобігає потраплянню вологи у шви, а також появі та розмноженню плісняви.
В магазинах можна знайти два види суміші для швів: цементну та епоксидну.
Цементу суміш не можна використовувати у приміщеннях з підвищеною вологою, наприклад, у ванних кімнатах чи кухнях. Вона дуже швидко розмокне та стане розсадником для плісняви.
Епоксидна маса для затирання швів більш міцна та швидко схоплюється, тому вона є більш надійною.
В інтернет-магазині SikaBud.com можна обрати будь-який клей для плитки та суміш для затирання швів, а також багато інших необхідних для ремонту товарів.
*на правах реклами