Як зазначає фахівець, не усі вуглеводи однаково корисні. Існує багато різних типів продуктів, що містять вуглеводи, і вони можуть відрізнятися за своїм впливом на здоров’я.
Іноді вуглеводи поділяють на “прості” та “складні”, або “цільні” та “рафіновані”.
“Цільні вуглеводи піддаються мінімальній обробці та містять клітковину, яка міститься в їжі в природному вигляді, тоді як рафіновані вуглеводи піддаються більшій обробці, і з них видаляється або змінюється природна клітковина”, – пояснює Ольга Безугла.
Приклади цільних вуглеводів:
- Овочі
- Кіноа
- Ячмінь
- Бобові
- Картопля
- Цільні зерна
- Овес
- Картопля
Рафіновані вуглеводи:
- Підсолоджені цукром напої
- Білий хліб
- Випічка
- Інші вироби з білого борошна
“Численні дослідження показують, що споживання рафінованих вуглеводів пов’язане з такими захворюваннями, як ожиріння та діабет 2 типу”, – попереджає дієтолог.
Рафіновані вуглеводи, як правило, спричиняють стрибки рівня цукру в крові, що може призвести до подальшого падіння, яке може спровокувати голод і викликати потяг до їжі.
Вони також містять цукор, який слід обмежувати, оскільки дієти з високим вмістом цукру пов’язані з підвищеним ризиком багатьох хронічних захворювань.
Хоча важливо обмежувати рафіновані вуглеводи та доданий цукор, цільні вуглеводи повинні бути частиною збалансованого раціону.
Цільні харчові джерела вуглеводів багаті на поживні речовини та клітковину і не викликають таких же стрибків і падінь рівня цукру в крові.