Дізнайтесь, від чого залежить ціна на вентилятор: гайд для покупця

Дізнайтесь, від чого залежить ціна на вентилятор: гайд для покупця

Розібратися в різноманітності пропозицій непросто. Взагалі, однозначно відповісти на запитання, скільки коштує вентилятор, не можна. Все залежить від призначення, типу, технічних характеристик, наявності додаткових «примочок». Важливим є і вибір бренду — моделі від маститих виробників апріорі коштують дорожче. Спробуємо «розкласти по поличках» процес формування ціни на вентилятори. Сподіваємося, це допоможе покупцям придбати пристрій, який ідеально підходить у конкретній ситуації.

Ціна — відображення функціональності та можливостей вентилятора

Якщо відкрити сторінку інтернет-магазину, що торгує вентиляторами, та зробити сортування пристроїв за ціною, можна побачити цікаву картину. Найдешевші портативні індивідуальні моделі, які живляться від USB-порту, продаються від 38 грн. А призначений для використання у сфері HoReCa кухонний вентилятор коштуватиме понад 157 тисяч грн. Тому варто відразу розділити такі кліматичні пристрої на дві категорії: побутові та промислові. Останні набагато дорожчі. Втім, потужність та продуктивність такого обладнання дозволяє вирішувати завдання зовсім іншого рівня. Але якщо є потреба в домашньому вентиляторі, вибирайте побутові моделі. Далі необхідно визначитися із потужністю — саме цей параметр багато в чому визначає ціну. Тут все просто: чим двигун потужніший, тим значніші цифри в ціннику. Вважається, що показника 15-25 Вт на людину достатньо для забезпечення комфортного обдування. Однак потрібно звернути увагу і на продуктивність вентилятора. Оскільки потужність показує обсяг споживаної електроенергії. Наприклад, в осьових моделях важливі діаметр лопатей та їх кількість. Чим ці параметри вищі — тим продуктивніший і дорожчий пристрій.

Більше «примочок» — вища ціна

Зрештою, підсумкову ціну збільшують різні додаткові можливості. Наприклад, доведеться заплатити дорожче за:

  1. автоповорот;
  2. 3D-обертання (на 360°);
  3. захист від перегріву;
  4. таймер;
  5. підсвічування;
  6. наявність дисплея та дистанційного керування (у тому числі через Wi-Fi);
  7. можливість зволожувати та іонізувати повітря.

Чи потрібні вам ці функції, кожен вирішує сам. Також на ціну впливає конструкція. Сучасні колонні вентилятори не мають лопат і працюють практично безшумно. Тому їх вартість за рівної потужності з осьовою моделлю буде вищою. Ознайомтеся з асортиментом та підбирайте варіанти у межах своїх потреб.


*на правах реклами



Джерело