У відомстві зазначили, що станом на 6 вересня у відібраних пробах питної води в контрольних точках централізованого водопостачання в столиці “перевищення за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками – не виявлено”.
За словами гендиректора Київського міського ЦКПХ Сергія Чумака, в окремих пробах води з відкритих водних джерел Києва спостерігається незначне перевищення деяких показників, “характерне для даного часу, що є типовим у проекції минулих років”.
Він додав, що КМ ЦКПХ продовжує тримати “на особливому контролі” ситуацію, пов’язану із забрудненням річок Сейм та Десна. А також заявив про готовність “оперативно на неї реагувати”.
“Але, зараз ми не очікуємо ризиків негативного розвитку подій та погіршення якості питної води для мешканців столиці“, – наголосив Чумак під час засідання постійної комісії з питань ТЕБ та НС виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Що передувало
Варто зауважити, що сьогодні в пабліках в інтернеті з’являлися повідомлення про нібито “листи” від Департаменту охорони здоров’я Києва. В публікаціях звучали “рекомендації” жителям столиці робити запаси питної води на п’ять днів.
Хоча на ресурсах даного відомства таких матеріалів немає.
Непідтверджені дані з інтернету з фейковим листом від Департаменту охорони здоров’я Києва (фото з мережі)
Забруднення Десни
Раніше повідомлялося, що минулого тижня Державне агентство меліорації та рибного господарства України зафіксувало в річці Сейм значне перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин, зокрема, амонію та завислих речовин.
А 28 серпня мер Вишгорода Олексій Момот заявив, що у річці Десна було виявлено отруйну речовину, яка спускається по течії з російського кордону.
Зазначимо, що після перевірки Держводагентство підтвердило забруднення Сейму та Десни.
Як розповіли у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України, забруднення в Сейм могло потрапити з території РФ. Однак через відсутність комунікації між Україною та Росії наразі не відомо, чи це було умисне забруднення, чи випадкове.
Додамо, 6 вересня стало відомо, що забруднюючі органічні речовини дійшли до ділянки річки Десна у Чернігові.