У періоди частих відключень світла, особливо після ремонтних робіт на лініях електропередач, напруга на стороні споживача може як сильно знизитися, так і небезпечно перевищити 220 В, що покладені для побутової мережі. Для більшості техніки небезпечні сильні відхилення від номіналу в обидві сторони. Стабілізатори вирівнюють такі перепади та забезпечують стабільну напругу в межах номінальних 220 вольтів.
В Україні купити стабілізатор напруги можна, наприклад, у компанії Genset. Це найбільший у країні постачальник різного енергетичного обладнання найвищої якості. В асортименті великий вибір генераторів, перемикачів, комплектуючий для ремонту та модернізації. Докладніше можна дізнатися на сайті компанії за посиланням https://genset.com.ua/product-category/stabilizatory-napryazheniya/
Стабілізатори для побутового використання
Для звичайних домогосподарств часто-густо досить невеликих стабілізаторів, розрахованих на потужність в середньому від 5 до 10 кВт. Вони ідеально підходять для захисту основних побутових приладів: холодильників, пральних машин, комп’ютерів, телевізорів, водонагрівальних та опалювальних котлів.
Але якщо у вас потужні прилади й ви сумніваєтеся, що вам вистачить мінімальних значень, краще перевіряти ще раз все вручну або проконсультуватися у фахівців.
Стабілізатори для малого бізнесу
Якщо взяти невеликий офіс із 10 комп’ютерів, його сумарна напруга буде нижчою, ніж у середньостатистичної квартири з холодильником, водонагрівачем, мікрохвильовою піччю та електрочайником. До такого офісу підійде простий стабілізатор малої потужності.
Якщо ж брати невеликий магазин із 3-5 холодильниками та поряд службового обладнання, то базового домашнього стабілізатора може не вистачити. Для таких випадків потрібний пристрій потужністю від 10 кВт і вище.
Стабілізатори для великого бізнесу
Компанія Генсет пропонує великий асортимент стабілізаторів до 320 кВт. Такої потужності вистачить для великого гіпермаркету на кшталт Сільпо чи АТБ, середнього ТРЦ та навіть невеликого заводу.
Бюджетна альтернатива стабілізатора
Якщо бюджет обмежений, то для мінімального захисту можна встановити відсікач, який коштує набагато дешевше стабілізатора.
Це звичайне реле, яке розміщується після електричного лічильника. Його завдання – відключати напругу в приміщенні, якщо вона вийшла за межі заданих діапазонів. Зазвичай, діапазон ставлять 200-240 Вольт. Але звичайно, ні про яку стабілізацію, вирівнювання та підтримку частоти напруги, у цьому випадку не йдеться.
Для комп’ютерної техніки можна додатково встановити звичайний ДБЖ. Він забезпечить короткочасне живлення та плавне відключення при відключенні електрики. У крайньому разі, якщо станеться поломка через перенапругу, заміна ДБЖ обійдеться дешевше, ніж відновлення дорогої техніки.
*на правах реклами