Як зберегти здоров’я очей: корисні поради

Як зберегти здоров’я очей: корисні поради

Проблеми із зором: що нам докучає найбільше?

Ви помічаєте менше деталей, кольори стали менш яскравими, а після недовгої роботи за комп’ютером «ніби пісок в очі насипали»? Не ігноруйте тривожні симптоми — адже вони можуть свідчити про проблеми із зором.

І для початку дізнаймось, які бувають найпоширеніші проблеми із зором. Людське око — орган зі складною анатомічною структурою, і проблеми зі здоров’ям органів зору можуть бути дуже різними, проте найпоширенішими є три: короткозорість, далекозорість та астигматизм.

Короткозорість

Короткозорість (міопія) — це дефект зору, коли зблизька людина бачить добре, а предмети, розташовані далі, — гірше. Так відбувається тому що око фокусує зображення не на сітківці, а на невизначеній ділянці перед нею, тому воно сприймається як нечітке. Проблему короткозорості вирішують окуляри, контактні лінзи або хірургічне втручання.

Проблеми із зором

Фото Linza.com.ua

Далекозорість

Далекозорість (гіперметропія) — дефект зору, за якого близькорозташовані предмети людина бачить погано, а що далі розташований предмет, то чіткіше він сприймається органами зору. Так відбувається тому що зображення фокусується оком позаду сітківки. Проблему далекозорості також допомагають вирішити окуляри, контактні лінзи, а в найважчих випадках — хірургічне втручання.

Астигматизм

Астигматизм — порушення, за якого нечіткість зорового сприйняття виникає через викривлення рогівки ока, а іноді — через деформацію кришталика. Окуляри та лінзи не вирішать проблему астигматизму, повністю перемогти його допоможе тільки операція. Якщо астигматизм діагностовано в дитинстві і правильна корекція зору не проводилася, людина може втратити гостроту зору на все життя. У дорослих захворювання може бути причиною головного болю.

Як поліпшити зір: 8 корисних порад

У лікуванні очей краще не експериментувати і довіритися досвідченим лікарям, але підтримати гостроту зору і підвищити ефективність лікування можна і в домашніх умовах.

Робіть перерви в роботі

Якщо ви цілий день проводите за монітором, робіть 15-хвилинні перерви щогодини, знижуйте навантаження на очі. Для тих, чия робота за комп’ютером становить менше половини робочого дня, оптимальний 15-хвилинний відпочинок кожні дві години.

Знизити навантаження на очі допоможуть і спеціальні окуляри з фільтром синього світла, і не забувайте, відпочинок для очей — це відпочинок від будь-якого екрана, тому не варто, відволікаючись від комп’ютера, відразу перемикатися на смартфон.

Частіше моргайте

На перший погляд — дивна порада, адже ви не думаєте про те, як часто моргаєте. Але нормальна частота кліпання — один раз на 10 секунд, а коли ми дивимося на екран комп’ютера або смартфона, ми кліпаємо рідше. Очі не отримують потрібного зволоження і не очищаються від мікрочастинок, що потрапляють на слизову. Під час перерви в роботі зробіть просту вправу — інтенсивно поморгайте кілька секунд.

Робіть гімнастику для очей

Вправи для поліпшення зору — чудовий метод відновлення здоров’я очей. Існує безліч комплексів вправ, оптимальний залежно від потреб вашого організму допоможе підібрати офтальмолог. Головне — робити рекомендовані вправи регулярно.

Робіть масаж шийно-комірцевої зони

Для того, щоб відновлювати зір, не обов’язково працювати з очима — через надмірне напруження м’язів шийного відділу порушується кровообіг, мозок відчуває кисневе голодування, а це може призвести до проблем із зором. Допоможе масаж. Якщо ви вирішили вибрати цей спосіб — зверніться до окуліста і терапевта. Як правило, лікарі призначають курс із 10-14 процедур, які потрібно відвідувати щодня.

Дотримуйтеся режиму дня і сну

Доведено, що від хронічного недосипу зростає внутрішньочерепний тиск, що збільшує ризик появи глаукоми, яка за відсутності лікування призводить до сліпоти. Також безсоння призводить до набряку й ураження очного нерва. Намагайтеся лягати спати в один і той самий час, щонайменше за півгодини до сну відкладіть смартфон і спіть у темряві, а за необхідності — у масці для сну.

Займайтеся спортом

Фізична активність покращує кровообіг, що позитивно впливає на здоров’я очей. Вибирайте вид спорту, не пов’язаний з підняттям важких предметів і ризиком травм голови. Віддайте перевагу фітнесу, йозі, плаванню — під час цих занять легко регулювати навантаження, вони безпечні для очей і сприяють загальному оздоровленню.

Носіть сонцезахисні окуляри

Ультрафіолетове випромінювання згубно впливає на очі й може призвести до порушень структури органів зору та серйозних проблем. Для захисту очей від сонця обирайте якісні окуляри з надійним UF-фільтром і носіть їх не тільки влітку. Промені сонця взимку не менш небезпечні для очей, ніж у теплу пору року.

Не забувайте про продукти, багаті вітамінами

Продукти для здоров'я очейПродукти для здоров'я очей

Фото Контракти.ua

Багатьом із нас відомі народні рецепти, що містять продукти для очей, багаті цими вітамінами:

  • вітамін A або ретинол міститься в помаранчевих овочах і фруктах, у чорницях, печінці та риб’ячому жирі;
  • вітамін B1 — у бобових, у печінці та пшеничному борошні грубого помелу;
  • вітамін B2 — у зелених листових овочах, яйцях і соняшниковому насінні;
  • вітаміном B6 багаті печінка і риба;
  • вітамін C є в шипшині, в цитрусових, у зелених листових овочах;
  • вітамін E — в обліписі, шпинаті, броколі та моркві.

Проте отримати всі необхідні вітаміни з їжею проблематично, навіть якщо у вас збалансований і здоровий раціон. Тому фахівці рекомендують приймати для профілактики проблем із зором натуральні вітамінні добавки. А які саме, вам може підказати лікар-офтальмолог.

Читайте також: Коли закисання очей є небезпечним?

Фото з відкритих джерел



Джерело