Про те, що можна та категорично не можна робити, кого привітати з іменинами, читайте у матеріалі РБК-Україна (проект Styler).
Під час підготовки матеріалу використовувалися джерела: сайт ПЦУ, Місячний календар.
Історія та традиції цього дня
Як свідчать церковні літописи, Сильвестр народився в Римі в сім’ї християн, здобув чудову освіту, і під час гонінь не побоявся поховати святого сповідника єпископа Тимофія, за що був схоплений і постав перед судом. Незважаючи на погрози, він не відмовився від Віри, за що був кинутий у в’язницю.
Коли Сильвестру виповнилося 30, він став священиком, а за 15 років його обрали єпископом Римським. Папа Сильвестр керував Римською Церквою понад 20 років. Помер у глибокій старості.
Існує легенда, за якою святителю Сильвестру вдалося здолати морське чудовисько – Левіафана – і таким чином врятувати людство від кінця світу.
Що не можна робити у цей день
За повір’ям, у цей день можна було захистити курей від хвороб. Для цього в курнику вішали камінчик-оберіг з отвором посередині – так званий “курячий бог”. Також приміщення зі свійським птахом обкурювали травами, чистили та лагодили.
Ще один спосіб відвадити до господарства хвороби, псування та нечисту силу – обмити притулки біля дверей наговорною водою рано-вранці.
На честь Курячого свята господині пекли для дітей спеціальні частування у формі півників та курочок.
За народними прикметами, у цей день не дозволяється їсти курку та яйця – щастя може випурхнути з дому, а також стригти волосся – погано зростатиме.
Головні прикмети цього дня
- Якщо вночі місяць на небі яскравий і з гострими рогами, то наступного дня буде вітряний та холодний;
- Коли ж у місяця обидва роги пологи – чекай на негоду;
- Якщо пізно ввечері закукурікав півень, значить готуйтеся до різких змін погоди;
- Якщо сорока шукає притулку серед будинків, то це обіцяло хуртовину;
- Хмари у небі цього вечора обіцяли зміну погоди.
Хто сьогодні святкує День ангела: Кузьма, Марк, Петро, Сергій.