Зарплата ще не прийшла, а за оренду платити треба вже зараз? Не вистачає коштів для оплати навчання чи подорожі? В цих та інших випадках скористатись можна банківськими кредитами, адже саме банки пропонують найнижчі відсотки та найбільші суми позик. Перш ніж оформити кредит, радимо ознайомитись з інформацією про те, як працюють ці продукти. Зібрали основні важливі факти про кредити в цьому матеріалі.
-
Страхування є добровільним
МФО часто наголошують на необхідності страхування життя чи працездатності позичальника, а іноді й не видають позики без наявності поліса. Будь-які подібні вимоги є незаконними: страхування є необхідним лише при іпотечному кредитуванні (страхування саме житла) та при автокредитуванні, однак й тут кредитор повинен надати вибір полісів різних компаній.
Що стосується кредитів на картку та інших споживчих позик, страхування тут є добровільним, тобто відмовити позичальнику без поліса в кредитуванні установа не може. Зверніть увагу, що страхування — це «подушка безпеки» для кредитора, а тому часто заявники з полісами отримують нижчі відсоткові ставки за кредитами.
Кредит на картку можна оформити в Ідея Банк. Установа пропонує від 5000 до 500 000 грн позики на термін від 6 до 60 місяців.
-
Погашення може бути платним
Радимо завчасно дізнатись, які є способи внесення коштів за кредитом і скільки це вартує. Наприклад, при оплаті через касу банки часто беруть фіксовану комісію, наприклад 5-10 грн або 1-3% від суми платежу. Як правило, комісії відсутні при виконанні транзакцій через мобільний банкінг і сайт установи. Умови та тарифи залежать від обраного банку, тому цю інформацію зможете знайти на сайті кредитора або безпосередньо у відділенні установи під час спілкування з менеджерами.
-
Прострочення сплати = додаткові витрати
Під час оформлення кредиту встановлюється чітка дата, в яку ви як позичальник маєте внести платіж. Якщо ж зробити це несвоєчасно, банк нарахує пеню та/або штраф, який зазвичай представлений у вигляді додаткового добового відсотка, що нараховується на прострочену суму. Наприклад, якщо ви не вносили платіж в розмірі 2000 грн протягом 7 днів, пеня (при значенні 0,15% на добу) за цей період становитиме 21 грн. Згідно з законодавством, добовий розмір штрафу не має перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період прострочення.
Крім цього, за порушення умов кредитування банк може вимагати дострокового закриття кредиту (повернення всієї суми одразу) та передавати інформацію в кредитне бюро про позичальника, що погіршує його/її кредитну історію.