Скільки людей насправді працює у ТЦК
За словами Лазуткіна, станом на зараз у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) України працює 36 тисяч людей.
“Серед яких майже 7 тисяч – це цивільні”, – уточнив речник Міноборони.
Він додав, що серед військових, які працюють у ТЦК, є також і обмежено придатні.
“Доволі багато таких людей. Є також близько 3 тисяч жінок. Така от цікава інформація. Тому не зовсім ті цифри, які ви озвучили, відповідають дійсності”, – підсумував спікер.
Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону (скриншот: youtube.com/@RadaTVchannel)
Що відомо про пропозицію розформувати ТЦК
Нагадаємо, у вівторок, 12 листопада, народні депутати презентували річний звіт тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради з питань розслідування можливих фактів порушення законодавства у МОУ, ЗСУ, інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях, правоохоронних органах спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями.
Заступниця голови ТСК – народний депутат Юлія Яцик – розповіла, що ТСК пропонує “розформувати ТЦК як орган”.
Вона зауважила, що з працівників ТЦК (військовослужбовців, які можуть ефективно виконувати завдання у зоні бойових дій) можна створити щонайменше 10 “повноцінних бригад”.
Точну кількість військовозобов’язаних, які є нині співробітниками ТЦК та СП, заступниця голови ТСК не назвала (оскільки це – інформація для службового користування і її не можна розголошувати), проте зауважила, що це – “значно менше”, ніж 100 тисяч осіб.
Згодом начальник групи комунікацій Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Роман Істомін повідомив, що “з працівників ТЦК та СП жодної бригади створити неможливо”, оскільки це – цивільні особи.
Читайте також, як відреагували на ідею розформувати ТЦК у Третій окремій штурмовій бригаді Сухопутних військ ЗСУ.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.