Історія свята
В цифрову епоху різноманітних швидких культурних, економічних та соціальних процесів робота працівників телебачення та радіомовлення має вкрай важливе значення для інформаційної обізнаності суспільства.
Тож на підтримку робітників сфери було встановлено професійне свято. Спочатку, з 1946 року, подія відзначалася 7 травня, а 1994 року за пропозицією Укртелерадіокомпанії дату святкування перенесли на 16 листопада.
Саме цього дня в 1924 році був проведений перший радіоефір в Україні. Подія відбулась в Харкові, о 19:00.
Перший український телеефір відбувся більш ніж на 10 років пізніше – 1 лютого 1939 року. Вказують, що тривалість становила 40 хвилин.
Перший дзвінок з мобільного телефону зробив президент України в 1993 році. Проте, ще в 1989 році почало створюватися комерційне телебачення.
Крім цього, вважають, що декілька дослідів з використанням радіосигналу провів український вчений Микола Пильчиков 25 березня 1898 року, в Одесі. Зараз же до працівників сфери радіо долучилися журналісти та представники ЗМІ.
Привітання до Дня працівників радіо
- Вітаємо з Днем працівника радіо! Хочемо побажати вам завжди налаштовуватимуся на наш свій шлях до успіху та покращувати настрій іншим.
- Щиро вітаємо з Днем працівників радіо та телебачення! Бажаємо завжди залишатися на зв’язку та надсилати близьким улюблені радіохвилі.
- Вітаємо з професійним святом тих, хто допомагає нам лишитися на зв’язку. Щиро бажаємо знаходити позитивне і в хороше навіть в важких днях.
- Вітаю з професійним святом! Бажаю чудових ідей та успішної діяльності, радісних новин і захопливих сюжетів, корисної інформації та задоволення від роботи.
- Ми глибоко цінуємо талановитих працівників сфери радіотелебачення та зв’язку, чия праця особливо важлива для сьогодення. Ваша професійність – джерело гордості. Бажаємо вам стійкості та міцного здоров’я, віримо що разом ми подолаємо всі складнощі за будь-яких умов.