Злочинну мережу викрили слідчі Нацполіції, оперативники Департаменту стратегічних розслідувань спільно з Держприкордонслужбою, працівниками прокуратур та Офісу генпрокурора із залучення співробітників ТЦК та СП.
Серед виявлених оборудок: переправлення поза межами пунктів пропуску, підробка документів про стан здоровʼя, фіктивні внесення в інформаційну систему “Шлях” та інші. Учасниками та організатора схем були керівники лікарень різного рівня, посадовці ТЦК, МСЕК і ВЛК, а також цивільні особи.
Потенційних “клієнтів” підшукували через знайомих та закриті Telegram-канали. Такі “послуги” коштували від 5 до 22 тисяч доларів, залежно від обраного способу незаконного перетину кордону.
У поліції зазначили, що отримані гроші фігуранти легалізували через купівлю авто й нерухомості, у деяких випадках виводили в офшори.
Слідчі оголосили 60 підозр за незаконне переправлення осіб через державний кордон України. Серед підозрюваних як виконавці, так і організатори, у тому числі керівники держустанов різного рівня. Дії фігурантів кваліфіковані за ч. 3 ст. 332 ККУ (незаконне переправлення осіб через державний кордон України).
Підозрюваним загрожує до дев’яти років за ґратами з конфіскацією майна й позбавленням права обіймати певні посади.
Фото: поліція викрила майже 50 схем виїзду за кордон (npu.gov.ua)