За його словами, уряд шукає шляхи співпраці зі США і готовий розпочати діалог із новою адміністрацією Трампа. Але Егеде підкреслив, що рішення про те, як діяти далі, ухвалюватиме уряд Гренландії. Зокрема, у понеділок на пресконференції в Нууку йому поставили запитання про розширення військового потенціалу США на острові, на що Егеде відповів наступним чином.
“Незалежність Гренландії – це справа Гренландії, зокрема й щодо використання її землі, тому саме Гренландія вирішуватиме, до якої угоди нам слід дійти”, – заявив глава гренландського уряду.
Reuters пише, що в понеділок Егеде скликав у столиці лідерів партій Гренландії, щоб обговорити колективний підхід до інтересів Сполучених Штатів.
“Це перший раз, коли до Гренландії прислухалися так уважно. Нам потрібно зберігати спокій, скористатися ситуацією і об’єднатися”, – додав прем’єр.
Агентство зазначило, що минулого тижня обраний президент США Дональд Трамп не відкинув потенційне використання військових або економічних засобів для отримання контролю над Гренландією. Однак у неділю обраний віцепрезидент Джей Ді Венс, виступаючи на Fox News, відкинув можливість використання військової сили, хоча й наголосив на стратегічному значенні острова та його багатих ресурсах.
“Коли ми вперше про це почули, це насторожувало. Але вчора віцепрезидент заявив, що вони не зацікавлені в застосуванні зброї. Наш інтерес – у співпраці”, – заявив Егеде
Нагадаємо, агентство Reuters повідомляло, що союзники Трампа з числа республіканців подали законопроєкт про “купівлю Гренландії” під назвою “Зробимо Гренландію знову великою”.
Якщо його підтримає Палата представників США, тоді закон дасть змогу Трампу розпочати відповідні переговори одразу 20 січня – у день, коли він вступить на посаду президента Сполучених Штатів.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.