За словами джерела, команда обраного президента США Дональда Трампа вважає, що угода, яка сьогодні має набути чинності, є крихкою. У зв’язку з цим Віткофф, крім візиту, планує практично постійно бути присутнім у регіоні найближчими тижнями та місяцями для усунення спалахів напруженості на місцях, які, на його думку, можуть будь-якої миті підірвати угоду і перешкодити звільненню заручників.
“Потрібно бути в курсі подій і бути готовим усунути проблему, якщо вона виникне”, – сказав чиновник.
Водночас Віткофф працює над досягненням довгострокової стабільності для ізраїльтян і 2 млн переміщених палестинців, шлях до якої пролягає через три фази угоди, досягнутої днями.
Перша фаза, яка розпочнеться в неділю, має тривати близько шести тижнів і включає звільнення заручників. Йдеться як про тих, яких утримує ХАМАС у Газі, так і палестинців, яких утримує Ізраїль.
Другу фазу обговорюватимуть під час першої і, як передбачають, вона призведе до звільнення додаткових заручників і виведення ізраїльських військ із Гази.
Метою останньої фази – третьої, яку також ще належить обговорити, є припинення війни і початок відновлення Гази.
Угода між Ізраїлем і ХАМАС
Нагадаємо, вчора прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху дав перші публічні коментарі з приводу угоди з ХАМАС, яка, як очікується, набуде чинності вже сьогодні. Він назвав перший етап документа про звільнення заручників “тимчасовим припиненням вогню”.
Крім того, він додав, що Трамп і поки що чинний президент США Джо Байден дали зрозуміти, що Ізраїль може поновити бойові дії в Газі, якщо не буде реалізовано наступні етапи угод.
Також незадовго до цього в офісі Нетаньягу заявили, що ХАМАС так і не надав список заручників, яких звільнить першими. Це, своєю чергою, може відкласти початок припинення вогню.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.