Про це написав на facebook-сторінці екоактивіст та дослідник Іван Русєв.
Вчений розказав, що після потужного зимового шторму на Тузлівських лиманах пересуваються неймовірні зграї птахів. І одна невеличка з них – всього кілька особин – це кучеряві пелікани.
Вони витриваліші, ніж їхні родичі – рожеві, та можуть переносити температури близько 0°C. Птах за розмірами великий. у польоті розмах його крил сягає близько 320 см.
Цей птах неймовірний і його поява так дивує, тому що він дуже рідкісний та занесений до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи зі статусом “вразливий”. Також птах занесений до Червоної книги України у статусі “зникаючий” та охороняється низкою міжнародних конвенцій.
Читайте також: Пережили циклон, але втекли від холодів: куди поділась зграя фламінго з Одещини
Його харчування залежить від наявності видів риб, придатних для пелікана.
Як повідомив Іван Русєв, на водоймах Нацпарку пелікани харчуються плотвою, краснопіркою, карасем та коропом. Розмір його здобичі сягає від 5 до 30 см. А заради їжі можуть долати відстані до 50 км.
Пелікани, як і багато інших птахів дуже страждають від гулу шахедів і потужного шуму, який їх супроводжує. Але сьогодні, попри жахливі наслідки від рашистів для людей і дикої природи, все-таки природа відновиться, –
впевнений вчений.
Фото: facebook-сторінка Івана Русєва