“З 2000 до 2020 року не було жодного рішення про видачу експортної ліцензії, яке б потребувало засекречування”, – сказав експерт Центру досліджень миру і конфліктів Карі Паасонен.
Згідно з журналістським розслідуванням Yle, першу засекречену експортну ліцензію було надано в червні 2021 року. Відтоді видано 19 засекречених експортних ліцензій для восьми країн.
За інформацією Yle, однією з країн, які запросили секретність, є Ізраїль. Найчастіше таємне постачання зброї здійснюють в Україну.
Міністерство оборони пояснює нову практику зміненою ситуацією в галузі глобальної безпеки.
Раніше Фінляндія експортувала за кордон бронетранспортери і системи захисту від БПЛА.
“Експорт зброї – це політичне рішення. Майже вся інформація про нього надходить від влади. Якщо влада ділиться інформацією менше, то у громадян виявляється менше можливостей оцінювати дії керівників держави”, – зазначає Паасонен.
Нагадаємо, раніше очільник Міністерства оборони Фінляндії Антті Хяккянен заявив, що Європейський союз має отримати від США “дорожню карту” про те, як діяти, в разі виведення американських військ з європейського континенту.
Хяккянен зазначив, що “чітка дорожня карта” необхідна, щоб у Російської Федерації “не залишилося жодного вікна можливостей спробувати щось зробити”, а плани Штатів мають координуватися з ініціативами ЄС щодо посилення оборонного потенціалу блоку.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.