Ковбаса без шкоди для здоров’я – яку обрати

Ковбаса без шкоди для здоров’я – яку обрати

Яка ковбаса не шкодить здоров’ю

За словами нутриціологів, найменше шкідливих добавок та стабілізаторів міститься в вареній ковбасі вищого сорту, виготовленій за класичним рецептом – “Докторська” або “Дитяча”. У ній мінімум спецій, знижений вміст солі та жиру, а також відсутність шкідливих консервантів, якщо продукт сертифікований і виготовлений за держстандартами (ДСТУ).

На що звертати увагу при виборі ковбаси

При виборі ковбаси, яку можна давати дітям або споживати людям із чутливим травленням, варто орієнтуватися на такі критерії:

  • Склад: перше в списку – м’ясо (а не “м’ясний продукт”);

  • Відсутність глутамату, барвників і штучних ароматизаторів;

  • Наявність маркування “без ГМО” або “дитяче харчування”;

  • Термін зберігання не більше 7 діб – свідчить про натуральність.

Чому варена ковбаса безпечніша?

Фахівці пояснюють: саме варена ковбаса проходить найменш агресивну термічну обробку, не містить диму чи канцерогенів, як у копчених аналогах, і не потребує тривалого маринування. Вона легше засвоюється, менш солона та часто має ніжну текстуру, зручну для дитячого харчування.

Навіть найякісніша ковбаса – не заміна повноцінного м’яса, тому лікарі радять вживати її як делікатес, а не щоденну основу раціону. Для дітей рекомендована норма – не більше 30–50 грамів на день, і лише за умови, що немає алергії на складники.

“Краще обрати меншу кількість, але якісної продукції. Перевіряйте склад, довіряйте відомим брендам та не ведіться на яскраву упаковку”, – радять у Центрі громадського здоров’я.

Вас може зацікавити

В матеріалі використані джерела – Strona Zdrowia, Центр громадського здоров’я., поради дієтологів.

Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета – надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров’я звернутися до лікаря.

Джерело