Екологи отримали реагенти для моніторингу забруднень у Чорному морі

Екологи отримали реагенти для моніторингу забруднень у Чорному морі
Замовляйте передплату друкованих медіа онлайн

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила прес-служба Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні.

Передача обладнання відбулася в рамках проєкту з оцінки шкоди навколишньому середовищу, що реалізується ПРООН за фінансової підтримки уряду Швеції.

Нові матеріали допоможуть фахівцям проводити лабораторний аналіз забруднення морської води в Одеській і Миколаївській областях, включно з оцінкою наслідків розливу нафтопродуктів після аварії російських танкерів у Керченській протоці наприкінці 2024 року. Забруднення, зафіксоване в січні 2025-го на узбережжі Одеської області, потребувало посиленого контролю.

Екологічна інспекція вже активізувала моніторинг стану морських вод і берегової лінії, щоб виявити масштаби та наслідки забруднення. Завдяки новим витратним матеріалам аналізи стануть точнішими і регулярнішими, що допоможе оперативно реагувати на екологічні загрози і вибудовувати довгострокові стратегії з відновлення.

До теми: Загроза Одеській затоці: чи можна уникнути масштабної шкоди?

В.о. голови Держекоінспекції України Ігор Зубович наголосив на важливості міжнародної підтримки в умовах системної шкоди довкіллю, завданої війною. Він висловив подяку ПРООН та уряду Швеції за надану допомогу.

Нагадаємо, мазут із затонулих російських танкерів досяг узбережжя Одеської області 24 січня 2025 року. На думку екоактивіста Владислава Балинського, ближче до літа мазут почне спливати і тоді можна буде повною мірою оцінити наслідки екопожежі в Чорному морі.



Джерело