Покроковий гайд з фарбування авто

Покроковий гайд з фарбування авто

Крок 1: підготовка приміщення та спорядження майстра

Замовляйте передплату друкованих медіа онлайн

Приміщення, в якому буде відбуватись фарбування, необхідно максимально очистити від пилу, забезпечити рівномірне яскраве освітлення та ефективну вентиляцію. Температура повітря має бути в межах 20–25°С, вологість — 40–65%.

Розпочинати роботу слід у щільному комбінезоні, зручних рукавицях, захисних окулярах, респіраторі та з покритою головою.

Крок 2: підготовка авто до фарбування

Починати слід з миття кузова автошампунем. За наявності плям від смол, бітуму, оливи, інших подібних речовин доцільно використати для їхнього усунення спеціальні очищувачі. Далі послідовно:

  • знімаємо або захищаємо плівкою, скотчем, папером деталі, які не підлягають фарбуванню;
  • ріхтуємо дефекти, шліфуємо поверхню;
  • обробляємо антикорозійним засобом;
  • шпаклюємо проблемні місця й шліфуємо шпаклівку.

Після цього наноситься ґрунтовка для авто, яка після висихання шліфується, знежирюється та знепилюється.

Крок 3: підготовка фарби та налаштування фарбопульту

Залежно від типу матеріалу, його змішують із затверджувачем або розчинником за інструкцією виробника. Готові склади достатньо ретельно перемішати.

На фарбопульт встановлюється сопло 1,3–1,4 мм. Є сенс спробувати обробити невелику ділянку у непомітній зоні. Це дозволить точно налаштувати подачу фарби та повітря, а також ширину факела.

Крок 4: нанесення фарби

На цьому етапі найчастіше виникають розбіжності. Одні фахівці рекомендують наносити два шари фарби, інші — три. Суперечки трапляються і щодо техніки нанесення. Пропонуємо алгоритм стандартного фарбування:

  • перший шар — напівсухий;
  • другий — напівмокрий або мокрий;
  • третій — мокрий.

Інтервал між кожним попереднім і наступним шаром має становити 10–15 хвилин. Фарба повинна підсохнути до м’якого стану, але не висохнути повністю.

Крок 5: лакування

Приблизно через пів години, коли поверхня останнього шару фарби повністю висохне, можна переходити до нанесення лаку. Він кладеться у два підходи, перший раз напівмокрим способом, другий — у мокрій техніці. Інтервал між маніпуляціями — 10–15 хвилин.

Крок 6: сушіння та полірування

Для того, щоб усі шари фарби та лаку якісно висохли в природних умовах, потрібно від 12 до 24 годин, залежно від температури й вологості повітря. Інфрачервона сушка або спеціальна камера здатна скоротити час до 30–40 хвилин.

Завершальний етап настає через 1–2 дні, після остаточного затвердіння лаку. Пофарбовані поверхні акуратно шліфують наждачним папером P1500–P2000. Після цього — полірують спеціальною пастою, яка усуне дрібні дефекти та надасть поверхням привабливого блиску.



Джерело