Одеські школи переходять на платформу «Мрія» з вересня 2025

Одеські школи переходять на платформу «Мрія» з вересня 2025

Одеса та область впровадять «Мрію» вже цього року

Замовляйте передплату друкованих медіа онлайн

За словами Олександра Лончака, впровадження «Мрії», це не просто перехід на новий цифровий інструмент, а й старт етапу якісних змін в управлінні освітою — прозорому, сучасному та орієнтованому на зручність для учнів, педагогів і батьків.

Як розповів чиновник, днями відбулася фінальна онлайн-презентація застосунку та порталу «Мрія» для керівників освітніх закладів Одещини.

«Уже з вересня усі школи області працюватимуть у цифровому середовищі «Мрія»», — зазначив він. «Це дозволить об’єднати всіх учасників навчального процесу в єдиному електронному просторі».

Що таке «Мрія»

«Мрія» — це безкоштовна цифрова платформа, яка об’єднує всі ключові елементи шкільного життя: розклад, оцінки, домашні завдання, чати, аналітику досягнень, бібліотеку навчальних матеріалів, а також інструменти для вчителів і батьків. Розроблена та реалізується Міністерством цифрової трансформації та Міністерством освіти і науки за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP.

Платформа передбачає:

  • електронний журнал;
  • розклад;
  • систему зворотного зв’язку;
  • бібліотеку матеріалів для учнів та вчителів;
  • інші інструменти для організації навчання й комунікації.

Практична користь «Мрії»

  • Для учнів: платформа пропонує персоналізоване навчання, систему мотивації через внутрішню валюту «Мрійки», яку можна обмінювати на реальні бонуси, а також доступ до позашкільних активностей. Діти зможуть отримати електронні підручники, індивідуальні рекомендації та завдання, переглядати навчальні відео, 
  • Для вчителів: «Мрія» автоматизує рутинні завдання, дозволяє створювати розклади, перевіряти домашні завдання (в тому числі автоматично), вести електронні журнали та спілкуватися з учнями та батьками через захищені чати. Має великі бази готових тестів, уроків, презентацій, навчальних матеріалів та методичних посібників.
  • Для батьків: платформа забезпечує прозорий доступ до навчальних досягнень дитини, спрощує комунікацію з педагогами та допомагає у виборі позашкільних гуртків.
  • Підготовка до ЗНО та ДПА: Платформа містить спеціальні модулі для підготовки до державної атестації, включаючи тести та розбір помилок.

Зараз триває підготовка до її впровадження — зокрема, навчання педагогів та технічне підключення шкіл.

«Мрія» розроблена на національному рівні і до кінця 2025 року має охопити всі навчальні заклади України, зробивши освітнє середовище єдиним, зручним та максимально доступним.

Читайте також: 



Джерело