Глава ОВА провів нараду разом з українськими й молдавськими прикордонниками та представниками місії EUBAM, обговорили механізм роботи майбутнього трансферу.
За словами Кіпера, у першу чергу запуск такого трансферу має розвантажити ККП в районі “Маяки – Паланка – Удобне”. Також трансфер зменшить навантаження на дороги та покращить рівень обслуговування населення у сфері міжнародних перевезень.
Як працюватиме трансфер
- Пасажирам потрібно буде зареєструватися в електронній системі, прикріпивши копії квитка на літак відправленням із Кишинева, зазначити особисті дані та відомості про військовий облік, а також вказати, чи потрібно забезпечити перевезення осіб з інвалідністю.
- Далі відбуватиметься формування груп пасажирів за 2-3 дні до відправлення авіарейсів з Кишинева (основні: Кишинів – Стамбул, Кишинів – Варшава, Кишинів – Відень).
- Відправлення автобуса з попередньо зареєстрованими пасажирами з Одеси.
- Перевезення пасажирів аеротрансфером з пришвидшеним проходженням митних та прикордонних процедур (не більше 30 хвилин перебування автобуса у зоні контролю).
- Прибуття автобуса до аеропорту.
Кіпер зазначає, що плановий час поїздки – 4 години.
Ситуація на кордоні
Нагадаємо, на польсько-українському кордоні закінчилася блокада пунктів пропуску для вантажівок. Польський уряд підписав угоду з перевізниками, щоб розблокувати кордон з Україною. В рамках угоди сторони домовилися призупинити протести та виконати низку умов фермерів та перевізників.
Також зазначимо, що раніше румунські протестувальники заблокували три пункти пропуску на кордоні з Україною. Минулого тижня їх розблокували, але протестувальники очікують переговорів з урядом.
Детальніше про те, що відбувається на кордоні з Польщею та Румунією – читайте в матеріалі РБК-Україна.