Остання погроза Трампа на адресу Токіо прозвучала всього за тиждень до того, як 9 липня набудуть чинності нові підвищені тарифи для багатьох бізнес-партнерів США, в числі яких і Японія.
Зокрема, Трамп вказав на те, що, на його думку, ця країна не має наміру приймати американський рис.
“Вони відмовляються брати наш рис, хоч у них величезний дефіцит. Іншими словами, ми просто надішлемо їм листа, і ми хотіли б, щоб вони залишалися нашими торговими партнерами на довгі роки вперед,” – зазначив він у своїх соціальних мережах.
Не слід також забувати, що перед введенням нових мит, Трамп впродовж кількох тижнів намагався вплинути на своїх партнерів, обіцяючи відкласти переговори з тими, кого вважає складними. Він попередив, що в такому випадку цим країнам будуть надіслані листи з фіксованими тарифами.
Раніше у квітні Трамп призупинив тарифи для всіх країн, щоб дати час для ведення переговорів. Від того часу він і його команда неодноразово підкреслювали, що список угод буде готовий впродовж кількох тижнів. Проте на сьогодні оголошено лише про дві угоди – з Китаєм та Великобританією.
Водночас директор Національної економічної ради Білого дому Кевін Хассет зазначив, що угоди з кількома країнами можуть бути оголошені після 4 липня – Дня незалежності США.
Він додав, що команда адміністрації зосередила свої зусилля на проходженні великого законопроекту Трампа щодо податків і витрат до свята.
“Можливо, люди виділять годину або дві 4 липня для перегляду феєрверків, а потім ми повернемося та розпочнемо оголошення про рамки. Ми сподіваємося зустрітися з президентом і пояснити йому узгоджені рамки, а також подивитися, чи підтримає він їх,” – сказав Хассет в понеділок.
Говорячи про Японію, він підкреслив, що, незважаючи на останні погрози Трампа, переговори між Вашингтоном і Токіо і далі продовжаться.
“Це ще не кінець. Я розумію, що він щойно опублікував, але переговори триватимуть до самого завершення,” – повідав Хассет журналістам.
Проблеми Японії
Bloomberg зазначає, що Японія є одним з ключових торгових партнерів США, що дозволяє зарахувати її до економік, які, за словами представників адміністрації Трампа, готові до угод, а не до запровадження мит.
Минулого тижня міністр торгівлі США Говард Лютник заявив, що адміністрація планує завершити укладання кількох торгових угод з приблизно 10 “найбільшими” партнерами США, тоді як інші отримають листи зі зазначенням рівнів мит.
У свою чергу, американським і японським чиновникам ще потрібно вирішити ряд складних питань, пов’язаних з рівнями мит і торговельними обмеженнями в ході перемовин, які тривають вже кілька місяців.
Зокрема, Японія наполягла на зменшенні 25% автомобільних мит, які, за її словами, можуть серйозно вплинути на важливу галузь. Однак Трамп відхилив це прохання, зазначивши, що Японія не імпортує значну кількість автомобілів американського виробництва.
Крім того, Японія зіштовхнулася з окремим 24% митом на увесь експорт до США, який був знижений до 10% під час переговорів. Якщо угода не буде укладена, цей тариф стане дійсним.