Основні аспекти:
- Одеські медики успішно провели операцію над жінкою, у якої був один з найскладніших випадків інсульту;
- Пацієнтка проходить реабілітацію, але вже сьогодні вона має всі шанси повернутися до активного життя;
- В Одеській міській лікарні №10 є власний ангіограф та інше сучасне обладнання, що дозволяє лікарям імплементувати міжнародні методи лікування та рятувати життя пацієнтів.
Згідно з інформацією завідувача рентгенендоваскулярного блоку лікарні Олександра Скрипки, це був один з найскладніших випадків – ураження стовбура головного мозку. Базилярна артерія була майже повністю закрита атеросклеротичною бляшкою. Такі типи інсультів належать до найбільш небезпечних, і без термінового втручання шанси на виживання вкрай низькі.
«Лікарі вирішили провести ангіопластику артерії. Лікарня №10 має досвід використання цієї методики в кардіології при атеросклерозі коронарних судин, але адаптація для мозкових судин – це інноваційний підхід в Україні.
Операція тривала приблизно 60 хвилин. Звужену артерію розширили за допомогою спеціального балона, а потім використали балон із лікарським покриттям», – зазначили в пресслужбі.
Додаткова інформація: Відновлення після інсульту: рекомендації для родини щодо догляду за хворим
Пацієнтка ще пройде реабілітацію для остаточного відновлення. Але вже сьогодні вона може спілкуватися, рухатися та має всі можливості повернутися до нормального життя.
Варто зазначити, що міська лікарня №10 обладнана власним ангіографом, а також постійно оновлюється сучасним устаткуванням, що дозволяє лікарям впроваджувати новітні світові методики, рятувати життя та підтримувати здоров’я пацієнтів.
Як повідомлялося, у березні цього року одеські кардіохірурги успішно здійснили унікальну операцію на серці шестимісячному пацієнту з вродженою вадою. Вперше у світі дитині імплантували спеціальний електрод у провідну систему серця, що повністю відновило його функції.