Кремль втрачає гроші на війну через падіння цін на нафту

Кремль втрачає гроші на війну через падіння цін на нафту

Згідно з розрахунками Bloomberg, на основі даних, опублікованих Міністерством фінансів РФ, доходи від нафтового сектору зменшилися приблизно на 30%, склавши 415,6 млрд рублів (5,27 млрд доларів). Це є найнижчим показником з червня 2023 року.

За аналізом, загальні доходи Росії від податків на нафту і газ знизилися на третину в порівнянні з минулим роком, досягнувши близько 495 млрд рублів. Це також найнижчий показник з січня 2023 року.

Посилення національної валюти означає, що Росія та її нафтові виробники отримують менше рублів за кожен барель нафти, що вони видобувають і реалізують. Це негативно впливає на прибутковість компаній і ставить під загрозу федеральний бюджет, який приблизно на третину залежить від податкових надходжень з нафтового та газового секторів.

Будь-яке суттєве зниження податкових надходжень від цієї галузі безпосередньо впливає на державну скарбницю, яка вже обтяжена величезними витратами на військові дії в Україні. Крім того, зміцнення рубля знижує привабливість експорту.

Ідеальний шторм

В кінці квітня Міністерство фінансів переглянуло свої прогнози щодо дефіциту бюджету в цьому році, очікуючи значно вищий дефіцит, ніж передбачалося раніше, через тарифну політику Сполучених Штатів та збільшення постачань ОПЕК+, що призвело до різкого зниження цін на нафту. Для покриття дефіциту країна звертається до свого фонду добробуту.

Міністерство оцінило доходи Росії від продажу нафти в червні на основі вартості Urals у 52,08 долара за барель у травні, що є найнижчою ціною на цей експортний сорт з березня 2023 року.

Курс валюти в травні складав в середньому 80,4603 рубля за долар США, що є найбільшим показником за два роки, зумовленим рекордно високими відсотковими ставками і сподіваннями на покращення відносин із США.
Кремль втрачає гроші на війну: нафтові доходи впали на 30%

В результаті нафтові компанії отримали лише 4190 рублів за кожен проданий барель, що є найнижчим показником з березня 2023 року, відповідно до розрахунків Bloomberg.

Нагадаємо, що відповідно до даних The Economist, зростання російської економіки сповільнилося до нуля. Як зазначає видання, хоча Дональд Трамп може позитивно належати до Володимира Путіна, саме своїми тарифними війнами президент США завдав йому серйозного удару.

Зростаючі витрати на війну проти України та зниження цін на нафту створюють тиск на бюджет Росії. Ліквідні активи Фонду національного добробуту Росії, резерву на випадок непередбачуваних ситуацій, у травні скоротилися на 14% до 35,7 млрд доларів.

Актуальні та важливі новини про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.