В Офісі президента України повідомили, що меморандум укладено між міністром оборони Рустемом Умєровим та генеральним директором компанії Swift Beat Ерік Шмідтом за участі президента Володимира Зеленського в Данії.
“Цей документ встановлює умов для розширення виробничих можливостей компанії, а новітні дрони будуть поставлятись Україні в першу чергу та за собівартістю”, – зазначили в ОП.
Ця співпраця дозволить значно збільшити постачання безпілотників до України. Йдеться про сотні тисяч дронів в цьому році з подальшим зростанням постачань у 2026 році.
“Swift Beat розробить для ЗСУ дрони-перехоплювачі для знищення російських дронів та ракет, квадрокоптери для розвідки, спостереження, коригування вогню та логістичних завдань, а також ударні дрони середнього класу для враження ворожих цілей”, – додали в ОП.
Крім того, планується створення інноваційних рішень, зокрема перехоплювачів крилатих і балістичних ракет, автоматизованих турелей та розвідувальних платформ.
Деталі від Умєрова
Міністр оборони України Рустем Умєров поділився, що меморандум зі Swift Beat включає:
- довгострокове партнерство та пріоритетні поставки дронів для України;
- масштабне виробництво дронів-перехоплювачів, квадрокоптерів і ударних систем;
- створення нових рішень для протидії крилатим і балістичним ракетам.
За його словами, Україні буде надано велику кількість дронів-перехоплювачів “Шахедів”, які вже довели свою ефективність.
“Масове застосування безпілотних апаратів стало однією з основних характеристик цієї війни. З метою гарантувати безпеку наших громадян, міст та критичної інфраструктури, Україна посилює свої арсенали дронів, залучаючи можливості провідних світових виробників”, – зазначив міністр.
Також він підкреслив, що в Україні працюють над тим, щоб у кожного підрозділу були сучасні засоби для розвідки, спостереження та ураження.
Swift Beat
Swift Beat – це американська компанія, яка вже зайняла стабільне місце в Україні.
Компанія спеціалізується на розробці автономних безпілотників з елементами штучного інтелекту та активно співпрацює з українськими військовими та інженерами. Випробування своїх розробок Swift Beat проводить безпосередньо на українській території.