Країни Брикс можуть засудити тарифи Трампа

Країни Брикс можуть засудити тарифи Трампа

Відповідно до інформації від двох джерел, у проєкті заяви, підготовленій для зустрічі в Бразилії 6 липня, лідери висловлять “постійне занепокоєння” з приводу односторонніх тарифних та нетарифних заходів.

Окрім того, глави держав засудять застосування “односторонніх примусових дій”, що суперечать “міжнародному праву”. Проте текст остаточного комюніке може зазнати змін.

Не називаючи адміністрацію Трампа, країни явно натякають на США у контексті односторонніх тарифів, введених Білим домом. Стикнувшись із каральними заходами, держави, в тому числі і засновник БРІКС Індія, квапляться укласти угоди зі США до 9 липня — кінцевого терміну, який Трамп встановив для вступу тарифів у силу.

У той же час, небажання відкрито заперечувати Трампу демонструє розбіжності всередині блоку, оскільки деякі країни, такі як Індія, мають ближчі стосунки з Вашингтоном, оскільки побоюються, що БРІКС може перетворитися на інструмент Китаю.

Інші позиції БРІКС

Згідно з текстом проєкту, держави БРІКС мають різні погляди на політику адміністрації Трампа. Особливо це стосується ситуації на Близькому Сході, з численними згадками про війну Ізраїлю проти ХАМАС у Газі.

За інформацією чиновників, лідери можуть висловити “серйозну стурбованість” стосовно ситуації на палестинських територіях, акцентуючи на відновленні ізраїльських атак і перешкоджанні ввезенню гуманітарної допомоги в Газу.

Також розглянуте формулювання містить засудження використання голоду як методу ведення війни (посилання на звинувачення, висунуті проти Ізраїлю, які він спростовує).

Крім того, країни обговорюють можливість заклику до повного виведення ізраїльських військ із Гази та висловлюють незгоду з насильницьким переміщенням будь-якого палестинського населення зі своїх територій.

Як зазначає Bloomberg, якщо така заява потрапить в остаточний текст, коли лідери завершать свій дводенний саміт 7 липня, це, напевно, стане небажаним втручанням, оскільки прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу готується зустрітися з Трампом у Білому домі в той же день.

Окрім згаданого, очікується, що лідери БРІКС висловлять свої переконання щодо підтримки Паризької кліматичної угоди, від якої Трамп в односторонньому порядку відмовився. Водночас вони закликатим до глобального управління штучним інтелектом з метою зменшення потенційних ризиків.

Видання підкреслює, що США ведуть у гонці за розробку штучного інтелекту та протидіють спробам регулювання з боку країн, таких як Європейський Союз.