Національний музей історії України у Другій світовій війні
Цей величний меморіальний комплекс розташовано на Печерську, прямо під монументом “Батьківщина-Мати”.
П’ять поверхів музею вміщують тисячі експонатів – документів, фотографій, особистих речей військових та зразків техніки. Усі разом вони становлять понад 400 тисяч одиниць колекцій.
Це місце допомагає глибше осмислити ціну свободи та трагедії глобального масштабу. Крім основної експозиції, не забудьте піднятися на оглядовий майданчик, звідки відкривається вид на Дніпро та Лівий берег.
Безкоштовний вхід: останній вівторок місяця (за винятком експозицій вертольота Мі-24, літаків Лі-2, МіГ-23 та екскурсійного супроводу).
Національний музей історії України у Другій світовій війні (фото: Вікіпедія)
Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків
Цей один з найпрестижніших музеїв України спеціалізується на міжнародному мистецтві. У його залах експонуються шедеври з Європи, Азії та стародавнього світу, зібрані родиною Ханенків – видатними колекціонерами і меценатами.
Колекція вражає як якістю, так і історичною цінністю експонатів. Це справжня подорож світовим мистецтвом, яка проходить у центрі Києва. Особливо варто звернути увагу на японську та перську кераміку, яка є унікальною в Україні.
Безкоштовний вхід: перша середа кожного місяця.
Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків (фото: Вікіпедія)
Національний музей історії України
Цей музей є хронікою розвитку української державності з часів Трипілля до сучасності. Його колекція налічує майже 800 тисяч експонатів, серед яких археологічні артефакти, козацька зброя, рідкісні рукописи, стародруки та етнографічні цінності.
Розташований у центрі Києва – на Старокиївській горі. Це ідеальне місце для глибокого пізнання культури. Також тут проводяться цікаві тематичні виставки, лекції та інтерактиви для дітей.
Безкоштовний вхід: останній понеділок кожного місяця.
Національний музей історії України (фото: Вікіпедія)
Парк-музей “Україна в мініатюрі”
Мрієте побачити всю Україну за годину? У цьому парку в мініатюрі відтворено найвідоміші архітектурні пам’ятки країни в масштабі 1:33 – від замків Закарпаття до палаців Криму.
Це місце вражає, особливо для дітей та туристів, які бажають за один день побачити країну очима архітектора. Тут дійсно цікаво та фотогенічно. Комплекс знаходиться на території Гідропарку, тому дістатися сюди громадським транспортом дуже зручно.
Безкоштовний вхід: щопонеділка – для пенсіонерів, людей з інвалідністю, учасників бойових дій та багатодітних сімей (за наявності відповідного посвідчення).
Парк-музей “Україна в мініатюрі” (фото: Вікіпедія)
Музей Гетьманства
Цей історичний музей зосереджується на добі козацького гетьманства – епосі, що сформувала українську ідентичність. Він розташований у будинку-пам’ятці архітектури, відомому як Дім Мазепи.
У музеї представлені портрети, документи, предмети побуту та військова атрибутика тих часів. Атмосфера тут справді автентична. Музей також організовує тематичні екскурсії та вечори історичної реконструкції.
Безкоштовний вхід: кожна остання п’ятниця місяця.
Музей Гетьманства (фото: Вікіпедія)
Музей Івана Гончара
Цей національний центр народної культури знайомить відвідувачів із традиційним українським ремеслом, побутом та мистецтвом. Тут представлено вишиванки, кераміку, дерев’яні вироби, ікони та народні інструменти.
Музей активно взаємодіє з молоддю, організовує майстер-класи, фестивалі та наукові події. Це істинне духовне серце української традиції. Його затишне подвір’я часто стає місцем для концертів, фольклорних ярмарків і святкувань.
Безкоштовний вхід: остання п’ятниця місяця – день відкритих дверей; щонеділі – для учнів; щосереди – для власників картки киянина.
Музей Івана Гончара (фото: Вікіпедія)