Російські сили могли активізувати запуски дронів вдень, оскільки у них накопичився значний запас БПЛА. Проте, протидія дронам у світлий час набагато простіша, ніж у нічний.
Відповідаючи на запит, чому російські дрони вже літають над Буковиною вдень, Романенко висловив припущення, що у окупантів, можливо, з’явився надлишок безпілотників. Адже вдень будь-який ударний дрон стає простою метою для протиповітряної оборони.
«Одна справа – висвітлювати їх прожектором чи лазером уночі, а інша – ти його бачиш, і навіть малодосвідчений зенітник зі ЗУ-23 здатний його збити надійно без витратності снарядів», – пояснив він.
Романенко наголосив, що великі далекобійні дрони не відзначаються швидкістю і рухаються за прямою траєкторією. У таких ситуаціях збити їх вдень – не складає труднощів. Особливо якщо врахувати, що багато зенітних установок, які є в України, оснащені балістичними обчислювачами для ведення вогню.
Нагадаємо, що 10 липня російські ударні дрони атакували Буковину вдень. В області чули вибухи, і влада підтвердила роботу ППО. Ця атака була нетиповою для росіян, адже ударні дрони «по світлу» зазвичай ризикують завдавати ударів лише у прифронтових містах або у районах з недостатньою протиповітряною обороною.
А вночі 10 липня Росія провела масштабну повітряну атаку, випустивши 415 засобів ураження. Серед них – 397 ударних дронів Shahed та дронів-приманок, вісім балістичних ракет «Іскандер-М», шість крилатих ракет Х-101 і чотири ракети зенітного комплексу С-300.
Головний удар припав на Київ. Сили протиповітряної оборони змогли знищити 178 цілей, ще 204 дрони та ракети було збито або нейтралізовано засобами радіоелектронної боротьби. У Києві сталися пожежі та пошкодження інфраструктури, двоє людей загинули, 22 особи зазнали поранень.
Швидкі та важливі новини про війну Росії проти України ви можете знайти на каналі РБК-Україна в Telegram.