Видання нагадало, що раніше Трамп уникав введення нових економічних санкцій проти Росії, сподіваючись на можливість діалогу з російським лідером Володимиром Путіним. Проте цього тижня його риторика змінилася: президент США заявив, що “втомився від обману Путіна”.
Водночас у Сенаті США обговорюється двопартійний законопроєкт, ініційований сенаторами Ліндсі Гремом і Річардом Блюменталем. Цей документ передбачає введення 500%-вих тарифів на всі товари з країн, які імпортують енергоносії з Росії. Раніше Трамп називав даний законопроєкт “надмірним”, однак зараз він зазначає, що “приділяє уважну увагу” цій ідеї.
По суті, мова йде про вторинні санкції, які націлені не лише на безпосередню Росію, а й на її головних споживачів. Ринки Китаю, Індії та Туреччини можуть стати жертвами цих санкцій. До того ж, обмеження можуть серйозно вплинути на “тіньовий флот” – танкери, що здійснюють перевезення російської нафти в обхід діючих санкцій.
Введення 500%-вих мит на товари країн, що купують енергоресурси в Кремлі, фактично аналогічне глобальному ембарго на російську нафту, заявив Максиміліан Гесс з Інституту досліджень зовнішньої політики. Проте експерт сумнівається, що Трамп наважиться на такий крок, оскільки ціни на нафту можуть підскочити до 100 доларів за барель.
“Лише якщо Трамп вирішить, що загроза з боку Росії перевищує економічні втрати… тоді, можливо”, – додав він.
“Санкції Грема” та анонс від Трампа
На фоні невдоволення Росією Трамп оголосив про “важливу заяву” щодо РФ, яка відбудеться 14 липня. Очікується, що це буде стосуватися нових санкцій проти Росії – “законопроєкту Грема”.
Сенатори від Республіканської партії Ліндсі Грем та Демократичної партії Річард Блюментал в кінці квітня ініціювали законопроєкт про санкції проти Росії. Цей документ передбачає введення 500%-вих мит для держав, які купують російську нафту.
За даними ЗМІ, Трамп вже готовий підписати цей законопроєкт. Але є одна умова: Трамп прагне мати остаточний контроль над процесом накладення та зняття санкцій.
Детальніше про зміст законопроєкту та дати голосування Конгресу США читайте в матеріалі РБК-Україна.
Швидкі та важливі новини про війну Росії проти України шукайте на каналі РБК-Україна в Telegram.