Основні моменти:
- У Чорному морі знову активізувалися скати-хвостоколи;
- У чому особливість морських котів і чому вони можуть бути небезпечними для відпочивальників на узбережжі.
Цю інформацію опублікували на сторінці Національного природного парку «Тузловські лимани» у Facebook.
За словами представників Нацпарку, цей скат отримав свою «котячу» назву через унікальну техніку полювання: він вичікує свою здобич, маскуючись на дні, подібно до кота, а потім стрімко нападає та вживає її в їжу.
Назва «хвостокол» походить від особливостей його будови: в його хвості розташований шип з зазубринами, який виконує захисну функцію. Укол цим шипом може бути болючим і, в деяких випадках, навіть небезпечним.
Читайте також: Отруйна риба-куля в Чорному морі: екологи попереджають, біологи заспокоюють
Довжина тіла ската-хвостокола коливається від 0,8 до 2,5 м, а вага — від 4,5 до 22 кг. Характерною рисою цих риб є форма тіла, що нагадує правильний ромб, з хвостом у вигляді батога. Очі морського кота мають форму квасолі, а на голові видно білі плями. Щелепи оснащені широкими тупими зубами, які сприяють ефективному розгризанню мушлів молюсків.
Завдяки своїй маскувальній забарвленості під час полювання ці морські створіння практично непомітні. Їхній раціон складається з дрібної риби, крабів і креветок. Самка морського кота зазвичай народжує від 4 до 12 живих малят.
До теми: В сітки одеських рибалок потрапила рідкісна риба з крилами (фото)
Зазвичай скати ведуть спокійний спосіб життя, але можуть бути небезпечними, якщо на них наступити або намагатися їх вtimeoutся. Удар шипом — це природна реакція на загрозу. Водночас ці тварини уникають гучних місць і їм не до вподоби близькість людей, що купаються.
Раніше в Одеській області рятували раків і бичків від браконьєрів.
Фото ілюстративне