Війна за Тайвань – Пентагон просить Японію та Австралію пояснити свою роль

Війна за Тайвань – Пентагон просить Японію та Австралію пояснити свою роль

Згідно з інформацією, Пентагон вживає заходів для того, щоб Японія та Австралія чітко визначили свої ролі у випадку виникнення військового конфлікту між США та Китаєм через Тайвань. Проте ці намагання не виправдали сподівань двох ключових союзників Америки в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Як повідомляють джерела, заступник глави Пентагону Елбрідж Колбі нещодавно піднімав це питання на зустрічах із представниками Міністерств оборони Японії та Австралії.

Цей крок є частиною його зусиль, спрямованих на те, щоб переконати союзників США посилити заходи стримування та підготуватися до можливої конфліктності за Тайвань.

Після публікації Колбі поділився у соціальній мережі Х інформацією про те, що Пентагон впроваджує програму президента США Дональда Трампа щодо “відновлення стримування та досягнення миру через силу”.

Він також відзначив, що це передбачає “заклик до союзників збільшити витрати на оборону та інші зусилля, пов’язані з нашою спільною обороною”.

Представник Пентагону зазначив, що “активізація та прискорення зусиль зі зміцнення стримування” була “живою темою” обговорень із союзниками.

Переговори стосуються спроб мотивувати союзників підвищити оборонні витрати на фоні зростаючої стурбованості через можливу загрозу Китаю для Тайваню.

При цьому прохання зобов’язати союзників у відношенні до війни за острів є новим запитом з боку США.

“Спільно з Японією та Австралією розробляються детальні оперативні плани і навчання, пов’язані із ситуацією на Тайвані. Однак цей запит став несподіванкою для Токіо та Канберри, оскільки США самі не дають Тайваню жодних гарантій щодо повної відповідальності”, – зазначило джерело.

Інше джерело повідомило, що представники Японії, Австралії та інших союзників США висловили “загальне здивування”.

У японському Міноборони зазначили, що “важко дати відповідь на гіпотетичне питання щодо “надзвичайної ситуації на Тайвані”.

Також було зазначено, що будь-яка відповідь “буде заснована на індивідуальних умовах та відповідно до конституції, міжнародного права, а також внутрішніх законодавчих актів”.