Трамп прогрозив Путіну новими санкціями, однак диктатор не боїться заяв президента США, вважає Фесеко

Трамп прогрозив Путіну новими санкціями, однак диктатор не боїться заяв президента США, вважає Фесеко

З його слів, “50 днів – це характерний стиль Трампа. Це не слід ставити в один ряд з 60 днями ультиматуму Путіна щодо окупації регіонів”. Він додав, що остання бесіда Трампа з Путіним відбулася 30 червня, і якщо з того часу рахувати, то 50 днів окреслюють вересень.

“Можна, безумовно, поєднати ці дві цифри, натякаючи, що Трамп нібито надає час Путіну. А на що цей час? Війна триває вже три з половиною роки”, – підкреслив Фесенко.

Експерт вважає, що така інтерпретація є лише продуктом конспірологічних міркувань, адже, незважаючи на ставлення до Трампа, “він не є недоумком”. Він запропонував іншу ідею: 50 днів вписуються в “класичну модель переговорів Трампа”, що її він назвав “контрольована, керована ескалація”.

“Подивіться, як він діє з тарифними угодами. Багато країн світу отримали так звані листи щастя безпосередньо від Трампа”, – зазначив фахівець.

У цих листах Трамп інформував про введення мит – від 25% до 30%, як це було з Китаєм, де в кінцевому підсумку тариф сягнув 125%. Проте після цього сторони все ж приходили до угоди.

Втім, на думку Фесенка, така схема не працюватиме в ситуації з війною в Україні.

“Це не про мита та тарифи, а про війну і цілі Путіна, які не мають економічного підґрунтя”, – зазначив він.

Експерт уточнив, що Трамп міркує як бізнесмен, тоді як Путін – в геополітичних та ідеологічних категоріях. Тому, на його думку, за 50 днів не виникне мирної угоди.

“Насправді, цей дедлайн стосується не тільки Путіна, а й самого Трампа”, – зазначив він, додаючи, що після закінчення цього терміну постане питання: що далі?

А також політолог прокоментував погрози про 100% тарифи для Росії, назвавши їх “пустими”, оскільки обсяги торгівлі між США та Росією є незначними – трохи більше 3 мільярдів доларів. Натомість, питання 100% мит проти Китаю, Туреччини чи Індії є значно серйознішим. Однак він сумнівається, що Трамп вдасться до такого кроку щодо Пекіна, якщо не станеться раптове загострення відносин.

Окремо Фесенко підкреслив важливість надання прямих сигналів у переговорах: “Необхідно надати сигнали не через Марка Рютте, а безпосередньо від Трампа – Сі Цзіньпіну або через американських переговірників китайцям”, – вважає він. Метою таких дій, на його думку, є обмеження закупівлі російської нафти або вплив на Путіна для припинення війни.

“Маю вірити, що за 50 днів не станеться жодної мирної угоди. Якщо і буде щось, то пізніше. Бо Путін не надасть згоду на ультиматуми Трампа – в іншому випадку він проголосить себе слабаком. А Трамп, у свою чергу, також не може виглядати слабко”, – підсумував експерт.