“У разі отримання “Томагавків” американцям знадобиться програмувати їхній політ до цілей. Натомість у випадку з JASSM процес буде простішим. По-перше, через невелику дальність, а по-друге, алгоритми донаведення у цих системах реалізуються шляхом сканування території під ракетами, що значно спрощує завдання”, – зазначив Романенко.
Експерт підкреслив, що Україна може самостійно розробити такі ракети, але для цього необхідні цифрові карти місцевості, щоб успішно запланувати траєкторію польоту.
“Сучасні крилаті ракети не просто орієнтуються за допомогою GPS. Заблокували GPS і все — ракета, що коштує мільйон доларів, може запросто злетіти у невідомість. Вона просто приземлиться десь, коли закінчиться паливо. Потрібна більш продумана система, здатна протистояти подібним викликам”, – пояснив він.
Романенко також зазначив, що для цих систем важливо постійно оновлювати розвідувальну інформацію, а також дані про рельєф місцевості на маршруті до цілі.
“Якщо ми отримаємо цю систему, можна розглянути можливість отримання “Томагавків”. Проте якщо бракує хоча б однієї складової, немає сенсу говорити про “Томагавки”. На мою думку, “Томагавки” згадуються лише тому, що слово JASSM складніше вимовити. Під “Томагавками” ми маємо на увазі ракети зі спростованими характеристиками. JASSM можуть мати дальність до 360 км, а JASSM-ER – до 950 км. Обидва типи ракети, можна сказати, ми реально зможемо отримати”, – підсумував він.