Особливості напівакустичних гітар – Одеське Життя

Особливості напівакустичних гітар – Одеське Життя

 

В основі напівакустичного інструменту лежить модель Gibson ES-150, яка була представлена у 30-ті роки ХХ століття на базі арктопа. Незабаром після цього з’явилася серійна напівакустична гітара.

Гітара-напівакустика: особливості корпусу та матеріалів

Сьогодні можна придбати напівакустичну гітару, яка має один з варіантів корпусу:

  • Hollow Body. Джазові гітари з великим, повністю порожнистим корпусом. Вони є прямими нащадками перших електрифікованих арктопів. Відрізняються дуже глибоким, м’яким та оксамитовим тембром і коротким сустейном. Ще одна їх особливість полягає в швидкому наростанні гучності, що робить їх менш придатними для агресивної та гучної гри.
  • Semi-Hollow Body. Інструменти з більш тонким корпусом і центральним блоком з суцільної деревини, забезпечують яскравіший звук. У таких гітар більша заводка і підвищений сустейн завдяки центральній частині, що зберігає значну частину резонансу.
  • ThinLine. Модель з частково порожнистим корпусом і центральним блоком, зазвичай у зменшеному розмірі. Такі варіанти отримують більше резонансу, але не завжди мають повністю порожнисту структуру.

Що стосується матеріалів, то хоча вплив деревини на звук у суцільнокорпусних електрогітарах мінімальний, у напівакустичних інструментах резонанс безпосередньо залежить від акустичних характеристик деревини.

Типи струнотримача, кілки та інші елементи фурнітури можуть бути схожими на ті, що використовуються у електрогітарах. Проте багато напівакустичних моделей оснащені специфічними конструкційними елементами, такими як trapeze tailpiece та floating bridge.

Основні характеристики напівакустичних гітари

  • Характерний глибокий і м’який звук, який добре вписується в мікс, особливо в жанрах з помірним рівнем гейну.
  • Напівакустичну гітару можна використовувати для занять без підключення. У звичайному режимі вона звучить тихіше, ніж акустична, але при відсутності підключення видає голосніше звучання, ніж електрогітара.
  • Вага більшості напівакустичних моделей значно менше, ніж у електрогітар завдяки порожнистій конструкції.
  • Схильність до виникнення заводок, що колись вважалася недоліком, стала популярною в 90-ті роки серед гранжевих виконавців і гітаристів-експериментаторів. Цю особливість досі використовують у багатьох стилях для креативної роботи, де потрібен контрольований зворотний зв’язок.
  • Дизайн багатьох гітари — часто класичний та витриманий, але сучасні моделі можуть мати унікальну ергономіку, адаптовану до агресивніших стилів.

Напівакустичні гітари ідеально підходять для звукових експериментів. Їх використовували Джон Леннон, Бі Бі Кінг, а також артисти Depeche Mode, Imagine Dragons та Limp Bizkit. Отже, обирати музичні інструменти та обладнання краще, враховуючи свої індивідуальні потреби та вимоги до звучання. Важливо зазначити, що ціна на напівакустичну гітару залежить від багатьох факторів, включаючи матеріали та аксесуари.