Повідомляється, що “бойові набори” Skynode для дронів є наборами програмного забезпечення, призначеними для модернізації переважно безпілотників-перехоплювачів. Вони допоможуть Україні протистояти нападам російсько-іранських ударних дронів типу “Шахед”.
Лоренц Майєр, генеральний директор Auterion, підтвердив відправлення партії з 33 тисяч комплектів Skynode. За його словами, вони мають бути доставлені в Україну до кінця 2025 року.
Контракт на виготовлення цих комплектів фінансуватиме Пентагон, а загальна сума складе приблизно 50 мільйонів доларів. Це частина допомоги США Україні в питаннях безпеки.
Програмне забезпечення Auterion вже використовується в ряді українських дронів. Однак тепер масштаб замовлення “бойових наборів” Skynode перевищує всі попередні поставки.
“Раніше ми відправляли тисячі, а тепер десятки тисяч… це безпрецедентний обсяг,” – зазначив Майєр.
Що таке Skynode
Skynode – це комплект “ударних систем” від Auterion, які функціонують виключно на базі програмного забезпечення компанії. Вони оснащені камерами, модулями радіокерування та деякими іншими елементами.
Цей набір може перетворити стандартні FPV-дрони на “озброєні системи на основі штучного інтелекту”. Такі дрони не піддаються радіоелектронній боротьбі і здатні виявляти рухомі цілі на відстані до кілометра, запевняє Майєр.
Перспективи на майбутнє
Впровадження безпілотників з Skynode свідчить про те, що угода щодо розширення співпраці в сфері розробки дронів між Україною та США залишається актуальною. Директор Auterion підкреслив, що їхня компанія “була піонером” у співпраці з Києвом.
“Це своєрідне підтвердження того, що прогрес у сфері бойової готовності безпілотників в Україні є актуальним. Це шлях підтримки України, однак і технології, які бажають отримати країни НАТО,” – пояснив Майєр.
Водночас розробник підкреслив, що його компанія не має наміру конкурувати з наявними українськими проектами. Їх мета – доповнити те, чого Україні поки що не вистачає.
“В Україні вже існує потужна індустрія безпілотників. Ми прагнемо внести свій вклад у те, чого їм бракує, орієнтуючи увагу на програмно-означену війну. Ми пропонуємо перехід до цільового призначення та ройового використання, що базується на штучному інтелекті,” – зазначив він.
Однак, за словами Майєра, попри впровадження інноваційних технологій штучного інтелекту в дронів, вони не будуть самостійно визначати цілі для атак. Це завжди буде відповідальністю людини.