“Цілеспрямовані атаки Росії на ключову енергетичну та цивільну інфраструктуру України, таку як лікарні, школи та електромережі, серйозно ускладнюють доступ людей до основних послуг. З кожним новим обстрілом дедалі більше українців залишаються без даху над головою і потребують допомоги та притулку в морозних умовах”, – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що в Україні 14,6 мільйона осіб потребують гуманітарної допомоги.
На що витратять гроші
У Єврокомісії заявили, що з 83 мільйонів євро гуманітарного фінансування 75 мільйонів євро виділено на гуманітарні проекти в Україні.
Йдеться про надання екстреної допомоги, включно з доступом до основних потреб, таких як житло, послуги захисту, чиста вода, освіта та охорона здоров’я.
“В основі гуманітарної стратегії ЄС в Україні сьогодні лежить захист людей, які постраждали від війни, особливо тих, хто живе поблизу прифронтових зон”, – написали в Єврокомісії.
Загальний розмір допомоги
З урахуванням нового фінансування, оголошеного сьогодні, Європейська комісія виділила загалом 926 мільйонів євро на програми гуманітарної допомоги, щоб допомогти цивільному населенню, яке постраждало від війни в Україні після російського вторгнення в лютому 2022 року.
З цього фінансування 860 мільйонів євро було виділено на гуманітарні програми всередині України і 66 мільйонів євро на підтримку біженців, які прибули в сусідню Молдову.
Допомога від ЄС
Нагадаємо, лідери Європейського союзу 1 лютого під час саміту схвалили виділення для України 50 млрд євро в рамках програми Ukraine Facility на 2024-2027 роки.
Рада ЄС та Європарламент 5 лютого досягли попередньої угоди щодо створення нового інструменту для підтримки відновлення, реконструкції та модернізації України Ukraine Facility.
Документ має схвалити Європарламент на пленарній сесії, яка запланована на 26-29 лютого 2024 року.
Україна розраховує отримати перший платіж у розмірі 4,5 млрд євро вже в березні. Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна хоче отримати у перші два роки дії програми по 18 млрд євро.