Вибираємо телевізор: топ-5 критеріїв, на що звертати увагу насамперед

Вибираємо телевізор: топ-5 критеріїв, на що звертати увагу насамперед

У цій статті розповімо про 5 критеріїв, які відчутно покращать перегляд фільмів на телевізорі.

Купити телевізори в Одесі можна, наприклад, у магазині Comfy. Це найбільша в Україні торговельна мережа з продажу телевізорів, доступних у великому асортименті, а також побутової техніки та різної дрібної електроніки.

Розмір екрана

Розмір екрана телевізора – це, мабуть, перше, з чим варто визначитися. Будь-що рекомендувати тут не вийде т.к. все суто індивідуально і впирається у два показники: бюджет та фізичний простір для його встановлення.

Проте варто врахувати, що для невеликої кімнати встановлення телевізора з великою діагоналлю може виявитися поганою ідеєю, викликати ефект перенасиченості й навіть дискомфорт під час перегляду. Схожий ефект може виникнути, якщо грати на приставці (якщо планується) поблизу великого екрана.

В іншому ж ефект від перегляду контенту збільшується пропорційно діагоналі екрана телевізора.

Якість зображення

За соковитість зображення, що передається, відповідає технології дисплеїв. на сьогодні можна виділити три основні, на які варто звернути увагу:

  • Найдоступніший варіант. Менш глибокі чорні відтінки та обмежена яскравість. Відмінне рішення для невибагливого глядача.
  • Висока яскравість та довговічність. Найчастіше обмежені кути огляду. Використовуються квантові точки, що забезпечують яскраве та насичене зображення.
  • OLED — найкраща якість зображення, широкі кути огляду та найдорожча технологія. Використовуються органічні світлодіоди, що дозволяють досягти високої якості зображення та глибоких чорних відтінків.

Роздільна здатність екрана

Поточні технології ще не зробили крок далі дозволу в 4К. Безперечно, відео в такому форматі достатньо, але переважна маса контенту поширюється в діапазоні Full HD (1080p) та 4K (Ultra HD).

Наймасовіший формат на сьогодні — Full HD (1080p), але йому залишилося недовго. Технології стрімко розвиваються і все частіше ми зустрічатимемо саме 4К.

В іншому ж, для перегляду стрімінгових сервісів, на кшталт Netflix, Megago та інших, дозволу в 1080р буде цілком достатньо.

Звук та аудіосистема

Якість звуку телевізора відіграє важливу роль у загальному враженні від перегляду. Будь-який фахівець із звуку порекомендує підключати зовнішню аудіосистему типу 5:1 або 7:1. Навіть середня за якістю така акустика виграватиме у вбудованих у телевізор колонок.

Але вбудовані акустичні системи можуть бути різної якості та потужності і з кожним днем стають все кращими. Тому рекомендуємо звертати особливу увагу на якість звуку.

Сучасні телевізори підтримують різні аудіоформати та технології обробки звуку, такі як Dolby Atmos та DTS:X. Вони можуть імітувати просторове звучання систем 5:1, коли частина звуку відтворюється за глядачем.

Фізичні роз’єми

Добре подумайте, чи плануєте ви підключати до телевізора зовнішні пристрої, на зразок, ТВ-приставки, ігрової приставки, ноутбука або USB-накопичувача. Зазвичай телевізори оснащуються базовими портами HDMI і USB, але зайвий раз перевіряти ще раз і переконатися в їхній достатній кількості не завадить.


*на правах реклами