“У відповідь на агресію Росії проти України ЄС має зміцнити свій оборонний потенціал. Ми переходимо від режиму надзвичайної ситуації до комплексної стратегії, яка зробить нашу оборонну промисловість сильнішою і здатнішою забезпечити нашу колективну безпеку”, – заявив голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель.
Поряд з новою стратегією Єврокомісія запропонувала Європейську програму оборонної промисловості, покликану “перевести від короткострокових надзвичайних заходів, вжитих у 2023 році і які закінчуються у 2025 році, до більш структурованого та довгострокового підходу для досягнення оборонно-промислової готовності”.
Програма мобілізує 1,5 млрд євро з бюджету ЄС на 2025-2027 роки.
“Сьогодні ми визначаємо наше бачення оборонної готовності в рамках оборонно-промислової стратегії Європи. Це допоможе державам-членам не лише витрачати більше, а й краще, разом і по-європейськи. І зв’яжіть ноу-хау України з нашою оборонною промисловістю, щоб сприяти інноваціям “, – завила голова Єврокомісії Урусла фон дер Ляєн .
Стратегія визначає показники, спрямовані на вимірювання прогресу держав-членів у забезпеченні промислової готовності. Держави-члени пропонують:
До 2030 року закупити щонайменше 40% оборонного устаткування з урахуванням співробітництва;
- Забезпечити, щоб до 2030 року вартість оборонної торгівлі всередині ЄС становила щонайменше 35% вартості оборонного ринку ЄС;
- Досягти сталого прогресу у забезпеченні щонайменше 50% свого бюджету оборонних закупівель у ЄС до 2030 року та 60% до 2035 року.