Про це повідомили в Одеському обласному центрі контролю і профілактики хвороб.
Зростання захворюваності пов’язане з черговим циклічним підйомом, пояснюють фахівці. Останній такий підйом був зареєстрований у 2014 році. Тоді захворіли 355 осіб.
За даними медиків, торік було зареєстровано 182 випадки захворювання на скарлатину, що у 2,6 раза більше, ніж у 2022 році. Переважно хворіли діти до 17 років і найбільш вразливою серед них, як і в минулі роки, була вікова група – 5-9 років. Випадки скарлатини реєструвалися практично по всій Одеській області.
Читайте також: В Одесі розслідують смерть немовляти та 9-річного хлопчика
Скарлатина – це гостре інфекційне захворювання. Перші ознаки хвороби починаються раптово. Розвивається ангіна, язик спочатку набуває “білого” кольору, а до четвертого дня горло стає насичено-червоним. На шкірі хворого з’являється характерний висип – малиново-рожеві або червоні плями, які часто викликають свербіж.
Чим небезпечна скарлатина? Найбільша небезпека криється не в самій хворобі, а в її ускладненнях, які після неї можуть виникнути. Стрептокок і сьогодні залишається одним із найпідступніших мікроорганізмів, бо вражає серце і нирки, спричиняючи алергійний міокард або гломерулонефрит.
Захворювання може мати легкий, середній або тяжкий перебіг. У разі тяжкої форми початок хвороби супроводжує висока температура, блювання, іноді діарея. Можливі запаморочення, набряк мозку і навіть розвиток коми.
Легкий перебіг хвороби теж небезпечний, оскільки симптоми схожі на банальну застуду. Хворий починає неправильно лікуватися і в результаті ризикує отримати великі проблеми зі здоров’ям.
Шлях інфікування – повітряно-крапельний. Зокрема, під час кашлю, чхання та навіть розмови хворого.
Специфічного лікування скарлатини немає. Щеплення від цього захворювання теж не роблять, але після того як людина перехворіє, виробляється імунітет.
Профілактика захворювання полягає в ранньому виявленні та ізоляції джерела інфекції. За словами медиків, хворим на скарлатину слід перебувати в ізоляції до 24 годин після отримання першої дози антибіотика. Якщо антибіотик не призначали, ізоляція має тривати протягом 21 дня.
Нагадаємо, в Одеській області від початку року зареєстрували кілька випадків кору і спостерігається зростання захворюваності на менінгококову інфекцію.