Адвокат розказала, коли треба проходити ВЛК та яких лікарів відвідати

Адвокат розказала, коли треба проходити ВЛК та яких лікарів відвідати

Коли треба пройти ВЛК

Експерт пояснила, що військовозобов’язані мають проходити медичний огляд раз на 5 років. За висновком комісії особу визнають придатною, обмежено придатною або непридатною до служби у лавах армії. Однак в умовах загальної мобілізації це правило не діє, оскільки є відповідний указ президента України.

Тому медогляд необхідно проходити після вручення повістки.За словами правозахисниці, спочатку військовозобов’язаному мають вручити повістку, потім він з’являється до ТЦК та СП, де уточнюються облікові дані, а лише потім він отримує направлення на проходження ВЛК. Після її проходження у ТЦК визнають військовозобов’язаного придатним, обмежено придатним чи непридатним до служби.

“І це обов’язок. Якщо військовозобов’язаний відмовляється від проходження військово-лікарської комісії – це адміністративне правопорушення, і за нього передбачений штраф. А пізніше може бути ще один виклик”, – сказала Ковцун.

Самі військовозобов’язані під час проходження ВЛК мають надати свою медичну картку, виписки з медичної документації щодо перенесених захворювань. Тому що ми розуміємо, що є різні ситуації. Одна людина абсолютно здорова, її роками нічого не турбує, а інша, грубо кажучи, не вилазить зі стаціонарного лікування, переносить операції тощо. І військовозобов’язаний повинен про це повідомити.

Далі, після того, як подаються ці документи, для військовозобов’язаного призначають загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, аналіз крові на антитіла – ВІЛ, гепатит B, гепатит C, визначають групу крові, резус-належність, проводять рентгенологічне обстеження.

Особам, які мають більше ніж 40 років, обов’язково проводять вимір внутрішньоочного тиску і дослідження крові на цукор.

Яких лікарів треба проходити

Якщо в ході загальних аналізів визначають, що є погані показники, можуть призначати й додаткові обстеження.

Після цього військовозобов’язаний оглядається обов’язково такими лікарями, як хірург, терапевт, невропатолог, психіатр, офтальмолог, оториноларинголог, стоматолог, дерматолог та іншими лікарями за показаннями.

Джерело